Son dakika haber oku, Haber oku!

Yünsa, 2021’de net kârını yüzde 164 arttırdı

0 11

2021 yılında 342 milyon TL ciro elde eden Şirket, net kârını ise yüzde 164 artırarak 26 milyon TL seviyesine getirdi. Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz, “Şirketimize güvenimiz tam, hedeflerimiz büyük. 2022’de de satışlarımızı yaklaşık üç kat daha artırarak büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Üst segment yünlü kumaş üretiminde dünyada lider firmalar arasında yer alan Yünsa, 2021 yılına ilişkin finansal sonuçlarını ve gelecek hedeflerini kamuoyuna açıkladı. Cirosunu 342 milyon TL’ye ulaştıran Şirket’in bilançosunda özellikle kârlılık anlamında elde edilen başarılı sonuçlar dikkat çekti.

2021 yılı sonuçlarını değerlendiren Yünsa Genel Müdürü Mustafa Sürmegöz “Yıl boyunca operasyonel verimliliği ve kârlılığı artırmak için bir dizi stratejik aksiyon aldık. Bu alandaki sistemli ve odaklı çalışmalarımız sonucunda Şirketimizin brüt kârını geçen yıla göre %52 artışla 101,5 milyon TL’ye çıkarırken brüt kâr marjımızı da 7 puan daha iyileştirerek %30’a yükselttik. 2021 yılında global ekonomilerde karşılaştığımız zorlu koşullara rağmen Yünsa seneyi oldukça başarılı sonuçlarla kapattı. Net kârımızı yüzde 164 arttırarak 26 milyon TL seviyesine çıkarmayı başardık.” dedi.

2022’DE 1 MİLYAR TL CİRO HEDEFİ

2022 yılında Şirketin büyüme ve kârlılık performansını artırarak sürdürmeyi hedeflediklerinin altını çizen Sürmegöz, “Hedeflerimiz büyük, şirketimize güvenimiz tam. 2022 yılının Yünsa için çok daha başarılı bir yıl olacağına yürekten inanıyorum. İhracat pazarlarındaki belirsizlik ortamının da giderek azalmasıyla, net satışlarımızda yaklaşık üç kat, net karımızda ise yaklaşık dört kat büyüme hedefliyoruz. Yıl sonunda 1 milyar TL ciro, 100 milyon TL’nin üzerinde net kâr rakamına ulaşma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

YATIRIMLARIMIZI HIZLANDIRACAĞIZ

Şirketin yatırım planları hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Sürmegöz, “2022 yılı yatırımlarımızı hızlandıracağımız bir yıl olacak. Rekabette Yünsa’ya avantaj sağlayacak, üretim süreçlerinde verimliliği, esnekliği ve kaliteyi artıracak boya kazanı yatırımları için anlaşmalarımızı tamamladık ve bu sene içinde devreye alıyoruz. Bir seferde doğru üretim oranlarımızı artırarak, su ve enerji sarflarımızı azaltmayı, daha sürdürülebilir prosesler geliştirmeyi ve Yünsa’ya maliyet avantajı sağlayarak rekabet gücümüzü artırmayı planladığımız bu yatırımımıza paralel olarak boya işletmemizdeki otomasyon seviyemizi de yükseltiyor ve karanlık boyahaneye bir adım daha yaklaşıyoruz. 2020 yılında başladığımız dokuma tezgahlarımızı yenileme çalışmalarımıza da hızla devam ediyoruz. Ayrıca, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak kendi enerjimizi üretmek üzere bir GES yatırımını da hayata geçirmeyi planlıyoruz.“ dedi.

YARATTIĞIMIZ DEĞERİ HEP BİRLİKTE PAYLAŞACAĞIZ

Geçtiğimiz günlerde Yünsa’nın hakim ortağı Sürmegöz Tekstil Yatırım A.Ş.’de yapılacak hisse devri için Ziraat Katılım ile imzalanan anlaşma hakkında da bilgi veren Mustafa Sürmegöz “Bu hisse devri Yünsa’nın geleceğine olan inancımızı ve güvenimizi de göstermektedir. Yünsa köklü temellere sahip ve potansiyeli çok yüksek bir şirket. Şirketimize, çalışanlarımızla birlikte sahip olduğumuz bilgi birikimimize ve teknolojik altyapımıza güveniyoruz. Önümüzdeki dönemde artan iş hacmimizle  birlikte ekiplerimizi de genişletiyoruz. Allah’ın izniyle başta çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımız için değer yaratmaya ve yarattığımız değeri hep birlikte paylaşmaya devam ederek sürdürülebilir bir başarı hikayesi yazmak istiyoruz. ” dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.