Son dakika haber oku, Haber oku!

Xiaomi, mağazaları evimize getiriyor!

0 24

Xiaomi‘ye AR (artırılmış gerçeklik) tabanlı ilginç bir yeni teknoloji için yetki verildi. Bu yeni sistem, bir patentte ortaya çıktı. Yeni tespit edilen sistem AR destekli bir alışveriş navigasyon düzeni olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca artırılmış gerçeklikle satın almak istediğiniz şeylerin önceden nasıl duracağını görebileceksiniz.

Xiaomi, mağazaları evimize getiriyor!

Patent açıklaması, yeni teknolojinin “artırılmış gerçeklik teknolojisi AR‘ye dayalı bir alışveriş navigasyon yöntemi, cihazı ve sistemi” olduğunu belirtiyor. Başka bir deyişle, muhtemelen kullanıcıların alışveriş deneyimini iyileştirmek için tasarlanmış bir sistem. Bu sistem kullanıcının bulmak istediği ürünün konum bilgisinin sağlanmasına yarayacak. Hatta kullanıcıları mağazaya yönlendirmek için navigasyon bilgilerinin sunulması gibi çeşitli yollar da sunacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin AR alışveriş navigasyon sistemi, cihazın bulunduğu mağazayı bulmanıza yardımcı olacak. Alışverişi daha etkileşimli ve verimli hale getirmek için tasarlanmış bir sistem sunulacak. Bu teknolojinin bir başka çok pratik kullanımı, ürünlerin değerlendirilmesinde de kullanılacak olması. Örneğin, dizüstü bilgisayar satan bir mağazaya girersiniz, teknoloji dizüstü bilgisayarların teknik özelliklerini ve çevrimiçi fiyatlarını listelemenize yardımcı olabilir. Her ne kadar patent, patentte bu özelliği ima etmese de, bu özelliklerin de gelmesi bekleniyor Xiaomi’nin gerçekten böyle bir sistem üzerinde mi çalıştığı yoksa sadece AR ile ilgili temelleri mi kapsadığı da şimdilik bilinmiyor.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.