Son dakika haber oku, Haber oku!

Winamp NFT oluyor! Bir devrin lideriydi

0 53

Winamp, medya oynatıcısı orijinal 1997 grafik kaplaması NFT olarak satılacak. Bir zamanların vazgeçilmezi olan winamp nostalji ve kriptoyu harmanlıyor.

Winamp söz konusu NFT’yi 16 Mayıs ve 22 Mayıs tarihleri ​​arasında OpenSea aracılığıyla açık artırmaya çıkaracak. Ardından orijinal görünümden türetilen 20 sanat eserine dayalı diğer NFT’lerin ayrı bir satışını yapacak. Gelirler, Belçika’daki kar amacı gütmeyen Müzik Fonu’ndan başlayarak hayır projelerine bağışlamayı vaat eden Winamp Vakfı’na gidecek.

Winamp NFT oluyor! Bir devrin lideriydi

Winamp, sanatçılardan şimdi ve 15 Nisan arasında Winamp tabanlı çalışmalarını göndermelerini istiyor. Ardından NFT olarak yapılan her satışıntan elde edilen gelirin yüzde 20’sini veriyor.

Sanatçılar, satıcının kendi fiyatını belirleyeceği sonraki satışlarda telif ücretlerinin yüzde 10’unu alacak. Alıcılar görseli “kopyalama, çoğaltma ve görüntüleme” hakkına sahip olacak, ancak telif hakkına sahip olmayacaklar. Aynı şekilde, seçilen sanatçılar, bir sayfa hüküm ve koşullara göre, çalışmalarının tüm fikri mülkiyetini Winamp’a devretmeyi kabul edecekler. Winamp, tam olarak 90’lardan hatırlayabileceğiniz bir hizmet değil. MP3 çalma yazılımı 1999 yılında AOL tarafından satın alındı, ardından uzun bir düşüş ve kapanıştan sonra 2014 yılında çevrimiçi radyo şirketi Radionomy’ye satıldı. Orijinal uygulama için uzun süredir devam eden bir topluluk güncelleme projesi de var. Bununla birlikte, Winamp’ın mevcut formu ile orijinali arasında bazı kripto projelerinden daha güçlü bir bağlantı var.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.