Son dakika haber oku, Haber oku!

Volvo’nun sahibi olduğu Polestar’ın muhteşem Elektriklisi! Harika özellikler ve Otonom Drone!

0 10

Polestar birçok rakibi karşısında çok iddialı olacak yen elektrikli otomobillerini tasarlamaya devam ediyor. Tesla gibi bir rakibinin karşısında önemli bir konuma sahib olması beklenen yeni elektrikliden bahsediyoruz.

Otomotiv dünyası için henüz yeni olan Polestar, şimdiye kadar birkaç elektrikli aracı bizlere sunmuştu. Gelecek vaat eden satış rakamları ve Precept Concept elektrikli otomobili etkilemeye devam ediyor. Ancak en son tasarladığı araç açık ara en heyecan verici olanı. Polestar O2 olarak bilinen muhteşem üstü açılır araba, şirketin yukarıdan aşağıya sürüş ve heyecan verici elektrikli performans vizyonunu oluşturuyor.

Yukarıda bahsedilen Precept‘in tasarım dilini temel alan şık roadster, Polestar’ın Tasarım Başkanı Maximilian Missoni tarafından “teknoloji ve sanat, hassasiyet ve heykel arasındaki, kararlı ama agresif olmayan bir duruşla buluşma noktası” olarak tanımlanıyor.

Marka, O2’nin İsveçli şirketin tasarım dilinin bir dizi vücut stiline nasıl uyarlanabileceğinin ön izlemesini yaparken bir yandan da aile benzerliğini koruduğunu söylüyor. Örneğin stop lambaları Polestar 2’de bulunan öğelere benziyor.

EV’ler hakkında ne düşünürseniz düşünün, bunun gerçekten güzel bir araba olduğunu inkâr edemeyiz. Kısa ön ve arka çıkıntılar, konsepte bol miktarda görsel drama ve saldırganlık katarken, düşük sürüş yüksekliği ve geniş gövdesi ona tehditkâr bir duruş kazandırıyor. Polestar, O 2‘nin “klasik spor otomobil orantılarını, ancak açıkça modern, elektrikli bir his” içerdiğini belirtiyor.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.