Vali Memiş’ten alkışlanacak Japon ahlakı, “Utancımdan sokağa çıkamam kardeşim”

Erzurum Havalimanı’nda çalışmalarını denetlemek için şantiyeye giden Vali Okay Memiş, “Bu senede burası bitmezse ben valilik mesleğini yapamam kardeşim, utancımdan sokağa çıkamam” dedi.

Vali Okay Memiş, Erzurum BB Başkanı Mehmet Sekmen ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile birlikte Erzurum Havalimanı’nda 2 yıldır bitirilemeyen inşaatı denetlemek için şantiyeye gitti. Olumsuz hava koşullarında uçuş emniyetini sağlayacak ”Kategori 3A” sisteminin kurulum çalışmaları sürüyor. İnşaatı üstlenen şirketin yetkilisi ve Devlet Hava Meydanları görevlileriyle gezen Vali Memiş, 2 yıldır bitirilemeyen 3.5 kilometrelik asfalt inşaatına içerledi. Vali Okay Memiş’in şantiyedeki talimatlarından birkaçı; 

“PERİŞAN OLDUK…”

“Burada 2 iş makinesi var. Bunlar yeterli mi? Hiçbir türlü mazeret kabul etmiyorum. Pandemi olmasına rağmen Trabzon Havalimanı kısa sürede tamamlandı. Bu sene de burası bitmezse ben valilik mesleğini yapamam kardeşim, utancımdan sokağa çıkamam. Geçen sene de aynı şeyi yaptılar. Size güvenimiz kalmadı. Geçen yıl perişan olduk. Trabzon Havalimanı bitti, biz niye bu perişanlığı çekelim? Büyükşehir Belediye Başkanım 3,5 kilometre yol ne demek başkanım? 2 senedir böyle bir rezalet var mı?” şeklinde konuştu.

“UTANCIMDAN SOKAĞA ÇIKAMAM…”

“Erzurum Uluslararası Havalimanı’nda geçen yıl yapımla ilgili sorun yaşadık. İnşaat yetişmedi. Bu sene müteahhit firma ve genel müdürlük söz verdi, ‘yetişecek’ diye. Geldik, gördük, çalışma devam ediyor. Endişemiz, bu ilin valisi olarak geçen sene de her ay geldiğimizde bu tempoda bir çalışma vardı. Çalışma bu tempoda devam ederse yine yetişmeyecek. Burası artık bizim korkulu rüyamız haline geldi. Özellikle sizlerle geldik buraya. Şimdi genel müdür ve sayın bakanla görüşerek durumu arz edeceğiz ve iş makinelerinin gücünün artırılarak bitirilmesini istiyoruz. Burayı bitiremezsek bu ilde vali olarak görev yapamam, utancımdan sokağa çıkamam. Şimdi bu işi resmiyete döküyoruz, yazılı olarak ikaz edeceğiz. Buradaki çalışma bizim tarafımızdan yeterli gözükmüyor”

“İHALEYİ BİZ YAPMADIK”

“İhaleyi yapan biz değiliz valilik olarak. İhaleyi yapan Ankara genel müdürlük. Müteahhit firma taşeronla sorun yaşamıştı, şimdi bizzat kendi yapıyor güya. Sizce bu iş yeterli mi? Geçen sene aynı şeyi yaptılar. Aynı şekilde ‘Yetişecek efendim’ dediler kış geldi. Sitemde haksız mıyız arkadaşlar? ‘Şimdilik sorun yok’ deniyor. Geçen sene de aynı ifadeyi kullandılar. Benim yerimde olsanız ne yapardınız, arkadaşlar sizlere soruyorum?”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: