Son dakika haber oku, Haber oku!

Ukrayna First Lady’si Olena’dan dünyaya çağrı

0 0

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin eşi ve Ukrayna First Lady’si Olena Zelenska, Instagram hesabından bir dizi paylaşımda bulundu.

24 Şubat’ta başlayan Rus işgali sonrası Ukrayna’da yaşanan insanlık dramına dikkat çeken Zelenska, hayatını kaybeden yüzlerce sivil arasında çok sayıda da çocuk oldupğunu kaydetti.

Bu duruma dikkati çeken Olena, Ukrayna’da savaşın acı hatırası olarak akıllarda kalacak bir kaç fotoğrafı Instagram hesabından paylaşarak, hem Rusya hem medya hem de dünyaya seslendi.

DAHA KAÇ ÇOCUĞUN ÖLMESİ GEREKİYOR?

“Rusya çocuklarımızı bilinçli ve alaycı bir şekilde öldürüyor. Ukrayna’da şimdiye kadar en az 38 çocuk öldü. Bu rakam şu anda şehirlerimiz bombalanırken artıyor” diyen Zelenska, “Rusya’daki insanlar birliklerinin sivil halka zarar vermediğini söylediğinde, onlara bu resimleri gösterin! Onlara büyümelerine bile fırsat verilmeyen bu çocukların yüzlerini gösterin. Rus birliklerini ateş etmeyi bırakmaya ve insani koridorlara izin vermeye ikna etmek için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor?” ifadelerini kullandı.

“RUS ASKERLERİ BİNALARDAN ÇIKMAYA ÇALIŞANLARI VURUYOR”

First Lady sözlerine şöyle devam etti:

“Rus askerleri binalardan çıkmaya çalışan aileleri vuruyor. Yardım etmeye çalışan gönüllüleri de öldürüyorlar. Şu anda Ukrayna’nın en sıcak şehirlerinde insani koridorlara ihtiyacımız var. Bodrumlarda yüzlerce çocuk yiyecek ve tıbbi bakım olmadan ölüyor.”

“UKRAYNALI ÇOCUKLAR ÖLDÜRÜLÜYOR”

Paylaştığı yazıda NATO ülkelerine de seslenen Zelenska, “NATO ülkeleri hava sahanızı kapatın, Ukraynalı çocukları kurtarın. Çünkü yarın sizin çocuklarınızı da kurtaracak” dedi:

“Dünyadaki tüm tarafsız medyaya sesleniyorum. Şu korkunç gerçeği söyleyin: Rus işgalciler Ukraynalı çocukları öldürüyor.”

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.