Son dakika haber oku, Haber oku!

Twitter yeniliğe doymuyor, sırada podcast’ler var!

0 19

Bir dönemin en büyük iki sosyal medya adreslerinden biri Twitter ise diğer kuşkusuz Facebook’du. Her ne kadar Facebook halen kayıtlı kullanıcı sayısı bakımından çok büyük bir sosyal medya platformu olsa da, popülaritesini günden güne kaybettiği ve her geçen gün kan kaybettiği yadsınamaz bir gerçek.

Bununla birlikte Twitter içinse tam tersini söyleyebiliriz. Kendisine çıkan onca rakip ve birçok yenilikçi fikre rağmen Twitter hem kullanıcı sayısını hem de dünya basınındaki etkisini arttırmaya devam ediyor.

Twitter yeniliğe doymuyor, sırada podcast’ler var!

Şüphesiz ünlü platformun bunu başarabilmesinin arkasında yatan en önemli sebeplerden biri, neredeyse sürekli bir gelişim halinde olması ve tabiri caizse çağa her daim ayak uydurabilmesi. Tabi bunun yanında ünlü isimlerin kullanması, gerçekten bağımsız bir platform görünümü çizebilmesi ve insanların halen fikirlerini istedikleri gibi dile getirebildikleri bir platform olması gibi özellikler de cabası.

Peki Twitter’ın yeni hedef ne dersiniz? Aslında Twitter’ın bir süre önce ünlü podcast uygulaması Breaker’ı satın aldığını hatırlatırsak yanıt çok da zor olmayacaktır. Evet tahmin edebileceğiniz üzere Twitter şimdi de uygulamaya podcast özelliğini dahil etmeyi düşünüyor. Bir süredir bu konuda yaptığı çalışmaların sonuna gelen şirket, uygulamaya ekleyeceği bir mikrofon işareti simgesi ile, podcast’e geçiş imkanı getirecek.

Tabi bu podcast’lerin uygulama içerisinde mi çalışacağı yoksa harici bir uygulamaya yönlendirilerek oradan mı devam edeceği gibi konular şimdilik belirsiz. Ancak önümüzdeki günlerde bu konular hakkında çok daha net bilgiler gelecektir.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.