Son dakika haber oku, Haber oku!

Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında işlem başlattı

0 4

Twitter, Ukrayna işgalinin ortasında Rus askeri faaliyetlerini paylaşan hesapları yanlışlıkla kaldırdığını kabul etti. Şirket şimdi sildiği bazı hesapları geri yüklüyor.

Twitter bazı hesaplar için işlem başlattı. Platform manipüle edici sayfaları askıya aldı. Rusya Ukrayna krizi resmi olarak savaşa dönüştü. Böyle hassas bir konuda da Twitter platformda adeta sıkı denetim başlattı.

Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında işlem başlattı

Bir Twitter sözcüsü TechCrunch’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Politikalarımızı ihlal eden hesapları proaktif olarak izliyoruz. Bu durumda hatalı olarak birkaç hesap üzerinde yaptırım eylemi gerçekleştirdik. Bu eylemleri hızlı bir şekilde gözden geçiriyoruz ve erişimi yeniden etkinleştirdik. “Bölgeden gelen manipüle edilmiş medyayı izlemenin yanı sıra Twitter, Ukrayna krizine hesapların nasıl güvence altına alınacağına ilişkin ipuçlarıyla da yanıt verdi. Ukrayna’nın web siteleri son birkaç hafta içinde siber saldırılara maruz kaldı ve özellikle ülkeden haber ve görüntü paylaşan sosyal medya hesapları da hedef alınabilir.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.