Son dakika haber oku, Haber oku!

Tarım Kredi marketlerinde 5 litre ayçiçek yağı ne kadar?

0 9

Kamuoyu daha ulaşılabilir şubelere sahip olan Tarım Kredi marketlerinde de fiyatların TMO ile aynı olmasını talep etti. Bunun üzerine yeni bir adım atılarak talebe karşılık verildi.  Üreticiden tüketiciye aracısız satış yapan Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) ait marketlerde 92.5 TL’ye satışı yapılan ayçiçek yağı, kamuoyunun talebi üzerine Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde de satılmaya başlandı.

5 LİTRELİK AYÇİÇEK YAĞI 92.5 TL OLDU!

Piyasada 120-130 TL bandında satılan 5 litrelik sıvı ayçiçek yağı, TMO ürün satış noktalarında 92.5 TL’den satışa sunuldu. En yaygın zincir marketlerin fiyatları ise TMO’ya göre yüzde 15-20 civarında daha yüksek.

MARKETLERDE AYÇİÇEK YAĞI NE KADAR?

Yapılan KDV indirimlerinin ardından market zincirleri, Ayçiçek yağı fiyatlarında indirim uyguladı. En çok merak edilen fiyatlardan bir diğeri de BİM marketler zincirinin Ayçiçek yağı fiyatlarına uyguladığı indirimdi. KDV oranlarında gerçekleştirilen %7’lik indirimin ardından BİM, 109 TL’den 120 TL’ye çıkarmış olduğu 5 litrelik Ayçiçek yağı fiyatını, %7,49 indirim ile 111 TL’ye çekti. BİM’de 1 litrelik Ayçiçek yağı fiyatı 26.90 TL’ye düşürülürken, 2 litrelik yağ fiyatı da 50.90 TL oldu. Biryağ da en sık araştırılan sıvıyağlar arasında yerini aldı. %7’lik KDV indiriminin ardından 5 kilo Biryağ Ayçiçek yağı fiyatı 116 TL’ye düşürüldü.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.