Son dakika haber oku, Haber oku!

Tahir Kıran’dan Ali Koç’a çok sert sözler!

0 8

Çaykur Rizespor Başkanı Tahir Kıran, Süper Lig’de 12 hakemin liste dışı kalmasını ve birçok konuyu TV100’de değerlendirdi.

“ALİ KOÇ ÇIKIYOR VE…”

Hakemlerin liste dışı kalmasında payının olmadığını söyleyen Tahir Kıran “Bu hakem operasyonunda benim alakam yok. Kararı ben de internetten öğrendim. Saçma sapan iddialar. Ali Koç çıkıyor örnekleri Rizespor üzerinden veriyor. Rizespor şampiyonluğa oynuyor da ben mi bilmiyorum? Ya Türk futbolu düzelecek ya da ben onlara uyacağım. Ama bu benim karakterime ve adamlığa uymaz. Gerekirse Rizespor’u amatöre kadar düşürsünler! Sonuna kadar varız, ne yapabiliyorlarsa yapsınlar. Düştüğümüz yerden kalkmayı biliriz. Onlar iyi hesap etsin, onlar yarın burada olmayacak! Bunu yanlış anlamayın, TFF Başkanı ya da MHK Başkanı’na söylemiyorum.” dedi.

“NE OLDU ALİ KOÇ?”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’la ilgili sözlerine devam eden Tahir Kıran “Trabzonspor deplasmanı sonrası taraftarı havaalanına çağırıyordunuz Sayın Ali Koç! Ne oldu da bu hakemler bu kadar kıymetli oldu? Bunun arkasında artık başka bir şey aramaya başlıyorum. Geçen hafta Giresunspor maçımıza Yaşar Kemal Uğur verildi ve algı operasyonu yaptı. Başkanlarını aradım ‘Ayıptır, neyin peşindesiniz?’ dedim ve açıklamayı kaldırdılar. Ama operasyon yerini buldu! Bizim penaltımız mesela verilmedi. Sayın Ali Koç hedef şaşırmaktan başka bir şey yapmadı. Rizespor senin hedefin değil! Duyumlarla Rizespor’a algı operasyonu. Senin muhterem annen Rizeli. Sen yarı Rizeli’sin. Çok ayıp etti. Hedef şaşırtmaktan başka bir şey değil. Vurun Rize’ye ama siz vurdukça, biz güçleneceğiz.” ifadelerini kullandı.

“KİMİN HAKEMLERİ GİTTİ!”

MHK ve TFF’ye hakemlerle ilgili kararında destek verdiğini söyleyen Tahir Kıran “Ferhat Gündoğdu, Türk futbolunda bir operasyon yaptı! 40 senedir kökleşmişler, alttan gelen çocuklar var. Bunların önünü açmak lazım. Kimler bağırıyor bakın! Kimlerin hakemi gitti, bir bakın. Bana en genç hakemi versinler, ağzımı açarsam şerefsizim. Ben gemileri yakacağım da o gemilerin direklerini ne yapacağım onu düşünüyorum.” dedi.

“DÜŞENLERİN BELLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİM”

Karadeniz ekibine operasyon yapıldığını vurgulayan Kıran “Çaykur Rizespor üzerinde yapılan çalışmalar devam ediyor. Çaykur Rizespor üzerinde oyunlar oynanmaya devam ediyor. Türk futbolunda her şey değişiyor, hakemler değişmiyor. 8. haftadaki Galatasaray maçından sonra Kulüpler Birliği’nde ‘Düşen takımlar bellidir, ligi tescil etsinler, oynamaya gerek yok’ dedim. Trabzonspor’un başarısına gölge düşürmek istemiyorum.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.