Son dakika haber oku, Haber oku!

Son Dakika! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski: Saldırılar püskürtüldü, Kiev kontrolümüz altında

0 2

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Rus işgalinin 3. gününde askeri üniforması ile kameralar karşısına geçti. Sık sık sosyal medya üzerinden de halkını bilgilendiren ve çağrılarda bulunan Zelenski, ülkedeki son durumu aktardı.

“KİEV KONTROLÜMÜZ ALTINDA”

Dün geceden beri ağır bombardımana uğrayan başkent Kiev’in Ukrayna güçlerinin kontrolünde olduğunu söyleyen Zelenski, “Saldırılar püskürtüldü, Kiev kontrolümüz altında. Kiev ve başkentin etrafındaki kilit şehirler ordumuz tarafından kontrol altında. İşgalciler devletimizi bloke etmek ve ve buraya kuklalarını koymak istiyor ancak düşmanın planlarını bozduk. Askerlerimiz, sınırda çatışanlar ve vatandaşlarımız lütfen ayakta kalın. Bu savaşı kazanacağız, yaşasın Ukrayna” dedi.

“HERKESE SİLAH VERMEYE HAZIRIZ”

Ukrayna lideri ayrıca, “Herkese silah vermeye hazırız. Ukrayna’yı savunabilecek herkes burada olsun. Ülkemizi korumaya gelecek olan herkese açığız. Ukrayna’yı savunacak herkes şanlı bir zafere ulaşacaktır. Bu savaşı durdurmalıyız, barış içinde yaşayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

RUSÇA KONUŞARAK RUS HALKINA SESLENDİ

Konuşmasının bir kısmını Rusça yaparak Rusya’daki insanlara seslenen Zelenski, Rus halkını savaşa karşı çıkmaya çağırıp Ukrayna’yı savunmak isteyen herkesi ülkesine davet etti.

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.