Son dakika haber oku, Haber oku!

Son dakika: Putin’den çok kritik Ukrayna açıklaması: O şehirleri Türklerden biz koruduk

0 14

Son dakika: Rusya Devlet Başkanı Putin canlı yayında ulusa sesleniş konuşması yapıyor. Putin, “ABD ve NATO, Ukrayna’yı utanmadan bir savaş alanına çevirdi. Batıya ait silahlar Ukrayna’ya yığılıyor.” ifadelerini kullandı.

Putin’in konuşmasından satır başları:

“Ukrayna, tarihimizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Ukrayna aslında Doğu Rusya topraklarıdır.” 

“Ukrayna devletini Rusya kurmuştur.”

“Benim düşüncelerim tarihi gerçeklerden ibaret.”

“Bu onların komünizmden arınma dedikleri şey… Komünizmden kurtulmak mı istiyorsunuz? Bu bize uyar. Ama yarı yolda kalmayın. Ukrayna’ya gerçek komünizmden kurtulmanın ne anlama geldiğini göstermeye hazırız.”

”LENİN DEVLET KURMA İLKELERİNDE HATALIYDI”

”Stalin döneminde Polonya, Macaristan ve Romanya’dan alınan bazı bölgeler, Ukrayna ile birleştirildi. Kruşçev da Kırım’ı Rusya’dan kopararak Ukrayna’ya bağışladı.”

“Ukrayna Rusya için sadece komşu bir ülke değil aynı zamanda tarihin bir parçasıdır. Ukraynalılar yoldaşlarımız ve akrabalarımızdır. Modern Ukrayna, tarihi bölgelerinin bir kısmının reddedilmesi nedeniyle tamamen Rusya tarafından oluşturuldu. Kimse oradaki sakinlere bir şey sormadı. Lenin devlet kurma ilkelerinde hatalıydı”

“Ukrayna, ABD kolonisidir. Hükümetinin başında ise kuklalar vardır.”

“ABD ve NATO, Ukrayna’yı utanmadan bir savaş alanına çevirdi. Batıya ait silahlar Ukrayna’ya yığılıyor.”

”18. YÜZYILDA UKRAYNA’YI TÜRKLERDEN BİZ KORUDUK”

“18. yüzyılda, Osmanlı İmparatorluğu’ndan alınan bölgeye (şimdi Kırım ve Ukrayna’nın Karadeniz kıyıları) ‘Novorossiya’ (Yeni Rusya) adı verilmişti. Bu kıyıları Türklerden biz koruduk.”

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.