Son dakika haber oku, Haber oku!

Son Dakika: ABD’den Rusya’ya karşı bir hamle daha! Kuzey Akım 2 projesi yetkililerine yaptırım uygulayacaklar

0 3

Ukrayna ile tarihi sorunlar yaşayan Rusya, önceki günlerde Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçı bölgeler Luhanks ve Donetsk’i resmen tanımıştı. Putin’in bu tarihi kararnameye imza atmasının ardından başta ABD olmak üzere NATO ülkelerinden art arda tepkiler yükseldi.

2 BANKAYA YAPTIRIM UYGULADILAR

Rusya‘nın kararını “işgal” olarak nitelendiren Amerika Birleşik Devletleri, 2 Rus bankası ve ABD’deki Rus elitlerine yaptırım kararı aldığını açıkladı. Rusya‘yı kararından vazgeçmeye davet eden ABD, bu hamlelerine yeni bir hamle daha ekledi.

KUZEY AKIM 2 PROJESİ YETKİLİLERİNE YAPTIRIM

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Ukrayna üzerindeki baskını çekmeyen Rusya ile Almanya arasında gerçekleştirilmesi planlanan Kuzey Akım 2 projesinin firmasına ve yetkililerine yaptırım uygulanacağını açıkladı.

ALMANYA PROJEYİ DURDURMA KARARI ALMIŞTI

Almanya, Rusya’nın Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlıklarını tanımasının ardından Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattı projesini durdurmuştu. Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’daki ayrılıkçı yönetimleri tanıma kararının uluslararası hukukun bir ihlali olduğunu ifade etmişti.

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.