Son dakika haber oku, Haber oku!

Shakhtar Donetsk’ten açıklama: Bir çalışanımız Ruslar tarafından öldürüldü

0 6

Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz futbolu da derinden etkiledi. Ukrayna’nın en önemli kulüplerinden Shakhtar Donetsk’te çocuk koçu olarak görev yapan bir çalışan Rus saldırıları sonucu hayatını kaybetti.

Shakhtar Donetsk CEO’su Sergei Palkin, yaptığı açıklamada ölüm haberini doğruladı. Palkin, “Bir çalışanımız dün hayatını kaybetti. Kendisi çocuk koçuydu. Bir Ruıs mermisi ona isabet etti ve öldü. Rusya Ukraynalıları öldürüyor. Bu çılgınlığı durdurun! Susmayın, konuşun! Aksi takdirde, bu sizin yenilginiz olacaktır. Tüm gelecek nesiller tarafından hatırlanacak bir yenilgi. Dünya tarihinden silinemeyecek bir yenilgi. Ve her biriniz işlenen suçların suçunu ve sorumluluğunu taşıyacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Palkin ayrıca Rus yönetici, futbolcu ve teknik adamlara da seslenerek şu sözleri kullandı;

“Rus futbol kulüplerinin sahiplerine, yöneticilerine ve oyuncularına sesleniyorum. Rusya, Ukrayna’ya korkunç ve hain bir askeri saldırı gerçekleştirdi. Her birinizin bulunduğu ve her zaman sıcak bir şekilde karşılandığınız bir ülke. Akrabalarınız, arkadaşlarınız var, hatta bazılarınızın doğduğu bir ülke ve bu ülke Rus ordusu tarafından ağır silahlarla yok ediliyor. Tüm dünya bu çılgınlığı durdurmak için harekete geçmenizi bekliyor ama korkuyorsunuz. Sporda korku, zafer olasılığını sıfıra indiren duygudur. Ukrayna’daki savaşa karşı çıkma korkunuz yıkılan şehirler, korkunuz sivil halk arasında binlerce ve binlerce ölüm, korkunuz ölü çocuklar ve milyonlarca insanın sakat kaderi… Kanlı rejime karşı gelme korkunuz en büyük yenilginizdir.”

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.