Schalke 04 kaybederek başladığı ligi kaybederek bitirdi… Freiburg büyücüleri, gurbetçileri darmadağın etti…

Schalke 04 sezonu ağır yaralarla kapattı. Kapanması mümkün olmayan yaralarla. Kulüp son 16 maçın hiçbirini kazanamadı.

Mart ayında liglerin ertelenmesiyle, dayak yiyen boksör şansına sığınıp köşesine çekilen Schalke, liglerin tekrar açılmasıyla bekleneni veremedi. Kaybetmeye, darmadağın olmaya devam etti. Maçların taraftarsız oynandığı düşünürse, Schalke’nin önümüzdeki günlerde mali kriz yaşayacağı oldukça muhtemel.

Ara transfer döneminde transfer kesesinin ağzını açan kulüp yetkilileri, ilk 18 maçta iyi performans ortaya koymuş kulüplerinin darmadağın olacağını tahmin etmezdi.

Schalke 04, son 16 maçında 3 puana ulaşamadı. Hatta koronavirüs pandemisinin etkisini yitirmesiyle beraber liglerin tekrar açılması kulübe yarar mı diye bir düşünmedim değil…

Ancak karamsar tablo kaldığı yerden, hatta daha acımasız bir şekilde devam etti. Bugün Freiburg’un büyücüleri, Kazancı Bedih’in Schalke 04’üne tam 4 tane atarak “düşenin dostu olmayacağını” öğrettiler. 

Ozan Kabak ve Ahmed Kutu’nun formasını terlettiği Schalke 04, galibiyet hasretini 16 maça çıkarırken, son 4-5 aydır 3 puana dair hiçbir şey görmediler. 

Bundesliga’nın sona erdiği göz önünde bulundurulursa, Kazancı Bedih’in öğrencileri tam 3 ay daha beklemeli. 3 ay sonra da kazanmak için gol atmak lazım. GOL. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: