Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan kritik “okul” açıklaması… “Önerimiz, en az bir ay…”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Önerimiz, yüz yüze eğitimin, en az bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online yapılması, yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi yönünde.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: “31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz.”

Bakan Koca: “Tedbirlere riayet hala istediğimiz, arzuladığımız seviyede değil. Bu konudaki gevşeme bize bu günlerimizi aratabilir.”

Sağlık Bakanı Koca: “Önümüzdeki günlerde Kovid-19 iletişimi konusunda yeni çalışmalar ortaya koymaya çalışacak, düzenlemelere gideceğiz.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullarımıza mali destek vermek ve diğer teknik destekleri vermek için gerekli planları yaptık ve bu hafta il müdürleriyle toplantımız var. Her bir ili tek tek ele alıp inceliyoruz. Ayrıca bakanlık bürokratlarımız çeşitli illerde risk analizlerine katılacaklar. Yani sahadayız. Bu çalışmalarla bilim kurulunu da bilgilendirmeyi planlıyoruz.”

Bir gazetecinin aşamalı eğitimi sorması üzerine cevap veren Selçuk, “Hangi yaş gruplarında öncelikli olarak başlayacağını bilim insanlarının tavsiyeleri doğrultusunda belirleyeceğiz ve bunu ilerleyen günlerde paylaşacağız.” dedi.

Selçuk, “Dileyen okullarda uzaktan eğitim süreci devam edecek. Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı 21 Eylül’den sonra yüz yüze eğitimin başlaması yönündeydi.”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: