Son dakika haber oku, Haber oku!

Rusya’nın Ukrayna işgaline destek veren video oyun yönetmeni kovuldu

0 4

World of Tanks’ın geliştiricisi ve yayıncısı Wargaming stüdyosu, video oyun yönetmeni Sergey Burkatovskiy’in Rusya’nın Ukrayna işgaline destek verdiği paylaşımlarının ardından işine son verdiğini açıkladı.

UKRAYNA KARŞITI PAYLAŞIM YAPAN YÖNETMEN KOVULDU

İkinci Dünya Savaşı konseptli tank savaş oyununun yönetmenliğini yapan Sergey Burkatovskiy’in Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri, Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk cumhuriyeti operasyonunu” desteklediğini söyledi. Paylaşımları üzerine yönetmenin stüdyodan kovulduğu bildirildi.

“550’DEN FAZLA KİEVLİ MESLEKTAŞIMIZA YARDIM EDİYORUZ”

World of Tanks’ın geliştiricisi Wargaming, “Sergey’in görüşü şirketin konumuyla tamamen çelişiyor. O artık Wargaming’in bir çalışanı değil.” dedi ve Sergey’in işine son verdiklerini açıkladı. Şirket, “Wargaming’de çalışanlarımızın güvenliği ve emniyeti en önemli önceliktir. Şu anda, mevcut tüm şirket kaynakları 550’den fazla Kievli meslektaşımıza yardım ediyor ve destekliyor: onlara alternatif konutlar, erken maaş ödemeleri, seyahat ve taşınmaya yardımcı olmak için ek fonlar sağlamaktadır.” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.