Son dakika haber oku, Haber oku!

RTÜK Başkanı Şahin’den CHP’li RTÜK üyesinin ‘Tarkan’ yalanına jet cevap!

0 4

RTÜK üyeliği görevinde bulunan CHP’li İlhan Taşçı, yine aslı astarı olmayan bir iddia ile algı operasyonuna girişti. 

Ünlü sanatçı Tarkan’ın dün yayımladığı “Geççek” isimli yeni şarkısı sosyal medyada birçok kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutulurken İlhan Taşçı bu durumu CHP lehinde kullanmak için bir mesaj paylaştı. 

CHP’li İlhan Taşçı, Tarkan’ın şarkısını alıntılayarak yaptığı sosyal medya paylaşımında  Sezen Aksu’nun tartışmalara konu olan içinde “Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva’ya” sözlerinin olduğu şarkısına RTÜK tarafından yasak getirildiğini aynı şekilde Tarkan içinde bu durumun düşünüldüğü iddiasında bulundu.

RTÜK üyesi Taşçı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

“RTÜK, sevgili Tarka’ın müthiş şarkısını sessizce, sarayı pür dikkat dinliyor televizyonlara göstermeyin talimatı verip vermemek için! Hatırlatalım RTÜK kanallara Sezen Aksu’yu yayınlamayın talimatı vermiş, Erdoğan “Muhatabım Sezen Aksu değildir” deyince de açığa düşmüştü”

RTÜK BAŞKANI ŞAHİN’DEN JET CEVAP

Bu paylaşımın ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin kendi sosyal medya hesabından jet bir açıklama yayımlayarak CHP’li RTÜK üyesini yalanladı. 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Devamlı kamuoyunu yanlış bilgilendirme alışkanlığınıza cevap vermek normalde huyum değildir ama hayal dünyanıza inananlar olduğu için cevap veriyorum. Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Sezen Aksu’nun şarkısına dair RTÜK’ün hiçbir şekilde TV’lere bir talimatı olmamıştır!” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.