Son dakika haber oku, Haber oku!

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde Atatürk’ü canlandıran oyuncu Hakan Dinçkol çıktı

0 7

Başrollerini Hazal Kaya, Selahhattin Paşalı, Tansu Biçer ve Engin Hepileri’nin paylaştığı Netflix’te yayınlanan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi, izleyiciyle buluşmaya başladı. Farklı konusuyla dikkat çeken dizide Mustafa Kemal Atatürk sahnesi dikkat çekti.

YARGI’NIN YILDIZI ÇIKTI

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinde zamanda yolculuğa çıkan gazeteci Esra, Mustafa Kemal Atatürk ile karşılaşıyor. Atatürk’ü karşısında görünce gözyaşlarına hakim olamayan Esra, kendisini Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan bir suikastin ortasında buluyor. Dizide Mustafa Kemal Atatürk’ü ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisinde Cüneyt karakterine hayat veren Hakan Dinçkol canlandırdı.

“ATATÜRK’Ü OYNAMAK BENİM İÇİN BÜYÜK GURUR”

Instagram hesabından dizideki fotoğraflarını paylaşan Dinçkol, “Bu rüyanın içinde olup, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü oynayabilmek benim için büyük gurur. Kamera önünde ve arkasında harika işler çıkaran bütün ekibe sonsuz sevgiler teşekkürler” dedi.

HAKAN DİNÇKOL KİMDİR?

Hakan Dinçkol, 20 Aralık 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Aslen Yugoslav göçmeni olan Hakan Dinçkol, üniversite yıllarında tiyatro oyunlarında yer aldı ve reklam filmlerinde oynadı. Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra ilk deneyimini 2015 yılında rol aldığı Asla Vazgeçmem dizisi ile yaşadı, ardından da Savaşçı ve Yuvamdaki Düşman dizilerinde rol aldı.

Hakan Dinçkol’un 2008 yılında evlenip 2016 yılında boşandığı eşi Merve Erol’dan, Mayra adında bir kızı var. FOX TV ekranlarında yayınlanan Öğretmen dizisinde rol alan oyuncu, şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisinde Cüneyt karakterine hayat veriyor.

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.