Pakistan’dan Hindistan’a çağrı: “Ateşle oynamayalım”

Pakistan ordu sözcüsü Tümgeneral Babar Iftıkhar Pakistan’da faaliyet gösteren Geo News’e Hindistan’la yaşanan sınır sorunu hakkında açıklamalarda bulundu. Tümgeneral Iftıkhar, Hindistan’ın sadece Pakistanla değil; Nepal, Butan ve Çin’le de sınır sorunları olduğunu söyledi.

Tümgeneral Iftıkhar, Hindistan’ın İslamofobiyi bahane edip Pakistan üzerinde baskı oluşturmaya çalıştıklarını şu şekilde ifade etti;

“Hindistan’da hızla yükselen İslamofobi var. İkiz kuleler saldırısıyla sallanan ABD bile bu sorunu gözardı etmeye başladı. Ancak Hindistan sürekli olarak İslamofobi üzerinden Pakistan’ı suçluyor ve bu sayede haklı olduklarını iddia ediyorlar.”

Ordu sözcüsü Iftıkhar, Hindistan’la sınır kontrol hattındaki mevcut durumun endişe verici olduğunu ve Hindistan’ın son zamanlarda (bu yıl) Pakistan sınırını tam 1.229 kez ihlal ettiğini söyledi.

Ayrıca yine bu yıl içinde Hindistan’a ait bir savaş helikopterini düşürdüklerini açıklayan Iftıkhar, Hint tarafından herhangi bir saldırı olduğunda Pakistan’a yaraşır şekilde karşılık verileceğini açıkladı.

Sözcü Iftıkhar, Pakistan’a karşı girişilecek herhangi bir askeri hareketin fazla maceracı olacağını belirtip, istenmeyen sonuçların olmaması için Hindistan’a “Ateşle oynamayalım” tavsiyesinde bulundu.

Son olarak sözcü Iftıkhar, Hindistan’ın Pakistan’a füzeyle saldırdığını ve sızma girişiminde bulunduğu iddialarıyla, Pulwama saldırısı sorusuna “tiyatro” cevabını vermekle yetindi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: