Son dakika haber oku, Haber oku!

Oppo’dan yeni ortaklık: Find X telefonlar artık Hasselblad imzası taşıyacak

0 31

Daha öncesinde Oppo, alt şirketi olan OnePlus ile profosyonel kamera şirketi Hasselblad arasında bir anlaşma imzalamıştı. Bu anlaşmadan memnun kalması üzerine Oppo, Hasselblad ile 3 yıllık bir ortaklığa imza attı. Daha önceden sızdırılan bilgiler Find X5 serisinin kameralarının Hasselblad ile geliştirileceği doğrultusundaydı. Ve iki şirket arasında yapılan bu ortaklık sızdırılan bilgileri doğrular nitelikte.

OnePlus Nord CE 2’nin özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

3 sa. önce eklendi

Oppo ve Hasselblad el sıkıştı

Geçtiğimiz yıl OnePlus 9 serisi ile başlayan Hasselblad ortaklığı ile seriye birkaç yeni kamera özelliği gelmişti. Bunlar arasında Hasselblad Pro modu ve XPan modu bulunmaktaydı. Bunların yanı sıra bazı iyileştirmeler de gelmişti. Bu değişikliklerden memnun kalan Oppo, kendi telefon modelleri için de Hasselblad ile ortaklık yapmaya karar verdi.

Oppo yaptığı açıklamaya göre bu ortaklığın başlangıcında, yeni çıkaracağı telefonların kameralarının renk ayarlarını iyileştirmek olduğunu açıkladı. Ortaklığın ilk meyvesi olacak Find X5 serisi ile kameralarda daha doğal renkler ve daha rafine bir görünüm yakalamak mümkün olacak.

2022 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Find X5, F/1.7 diyagram açıklığına sahip 50 MP bir ana kameraya sahip olması beklenirken Pro modelin ise 50MP Sony IMX766 ana kameraya sahip olması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Oppo ve Hasselblad ortaklığı
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.