New York Belediye Başkanı’ndan protestoculara çağrı, “Test olun”

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio cuma günü yaptığı açıklamada, eyalet genelinde protestolara katılan eylemcilerin maske kullanması ve test yapması konusunda ricada bulundu.

De Blasio çarşamba günü tüm New York’ta koronavirüs testinin ücretsiz yapıldığını duyurmuştu. Ayrıca, önümüzdeki haftadan itibaren iki farklı noktada mobil test noktası kurulanacağını duyurdu.

ABD’de işsizlik oranı, ekonomistlerim beklediği gibi yüzde 20’lere dayanmak yerine yüzde 13.3e düşünce, Dow Jones borsası güne 700 puan artışla başladı. ABD İstihdam Departmanlığı, mayıs ayından itibaren ticaret çarklarının tekrar işlemeye başladığını ve ekonomide pozitif hareketlenme olduğunu belirtti.

Sıtma tedavisinde kullanılan hidroksiklorokinin koronavirüs hastaları üzerinde ölümcül yan etkileri barındırdığını iddia eden akademisyenler, makalenin gerçekliğini yitirdiğini belirtip çalışmadan çekildiklerini açıkladılar.

Michigan Valisi Gretchen Whitmer, eyalet genelinde normalleşme sürecinin 5. aşamasına hazır olduklarını açıkladı. Bu yeni aşamada, koronavirüse karşı kapsamlı tedbir aldığını kanıtlayan, “spor salonları ve sinema salonları” diledikleri takdirde tekrar faaliyet gösterebilecek.

Avustralya’nın en kalabalık eyaleti Yeni Güney Galler’de polis, yargıtaya “Black Lives Matter” etkinliklerinin koronavirüs sürecinde gerçekleştirilmemesi için durdurma kararı alması gerektiğini söyledi.

Federal sağlık yetkilileri perşembe günü yaptıkları açıklamada, koronavirüs testlerinin adil bir şekilde yapılması için test olan herkesten ırk ve etnik bilgisini paylaşma zorunluluğu getirdi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: