Meteor nereye düştü? Meteor neden düştü? Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’dan görüntü yağıyor… En net videoya ulaştık… Yalın şarkısı söylerken meteor düştü… (Meteorite fell to Turkey)

Türkiye’de aynı anda birçok farklı bölgeden meteor düştü haberleri geliyor. Doğu Karadeniz, Anadolu ve Doğu Anadolu’nun birçok farklı şehirinden gelen görüntüler yağıyor. Meteorun en net görüntüsüne sosyal medyada rastlandı. Yalın’ın “Şimdi Senden Vaz Mı Geçmeli?” şarkısını söyleyen gençler bir yandan da gökyüzünü çekiyordu. Meteorun düşmesi sonucu gözlerine inanamayan gençlerin tepkisi kameralara böyle yansıdı. Meteorun nereye düştüğüne dair henüz net bir bilgi yok. Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine düştüğünü söyleyenler de var Erzincan’a düştüğü de söyleniyor. Doğu Karadeniz’de de net görüldüğü sosyal medya kullanıcıları tarafından internet forumlarında ve sosyal medyada iddia ediliyor. 

Bölgedeki meteoroloji yetkililerinin ilk açıklamasına göre olay 20.31 sularında yaşandı. İlk değerlendirmelerin sonucunda bunun beklenen “göktaşı yağmuru” olduğuna karar verildi. Atmosferin üst kademelerinde meydana gelen patlama sonucu yaşanan göktaşı yağmuru Türkiye’nin birçok farklı ilinden görüldü. 

Şu an için meteorun düştüğü yer herhangi bir kolluk gücü tarafından tespit edilemedi. Meteoroloji yetkililerinin araştırmaları sürüyor. 

One thought on “Meteor nereye düştü? Meteor neden düştü? Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’dan görüntü yağıyor… En net videoya ulaştık… Yalın şarkısı söylerken meteor düştü… (Meteorite fell to Turkey)

  • 28 Mayıs 2020 tarihinde, saat 01:56
    Permalink

    send to my email(pacyt83@gmail.com)

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: