Son dakika haber oku, Haber oku!

MEB öğrenci, öğretmen ve veliler için düğmeye bastı! Kısa süre içerisinde başlayacak…

0 9

Milli Eğitim Bakanlığı, geride bıraktığımız 10 aylık süre boyunca 68 bin öğretmene ilk yardım eğitimi verdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Mahmut Özer, öğretmenlerin yanı sıra öğrencilerin ilk yardım kültürüyle hayata hazırlanmaları konusunu vurgulayarak ailelere dikkat çekti. İlk yardım eğitimleri koronavirüs salgın tedbirleri kapsamında maske, mesafe, temizlik kuralları çerçevesinde yüz yüze yapılırken eğitimlerde hava yolu tıkanıklığı, kanama, şok, yaralanması ısı dengesi bozuklukları, bayılma, yüksek ateş, zehirlenme gibi konu başlıkları işlendi. Bakan Özer 2022 yılında yapılacak eğitimlerin altını çizerken veliler ve öğrenciler için eğitim verileceğini duyurdu…

Velilerin İlk Yardım Eğitimi Alması Amaçlanıyor!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlere verilen ilk yardım eğitimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Okullarda yaşanacak acil bir durumda öğretmenlerin uygulayacağı ilk ve acil sağlık desteğinin önemine vurgu yapan Özer ” öğretmenlerimizin bilgi ve farkındalığını artırmak amacıyla öğretmenlerimize yönelik düzenlenen ilk yardım eğitiminde büyük bir aşama kaydettik.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin ilk yardım kültürüyle hayata hazırlanmaları, evlerinde ve sosyal hayatta ilk yardım bilincini geliştirmeleri için velilerinde kısa süre içerisinde eğitim almalarını amaçladıklarını aktaran Özer ” 68 bin 304 öğretmenin ilk yardım teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarıyla tamamladığını söyledi.

2022 Hedefi 100 Bin Öğretmene Eğitim Vermek!

Milli Eğitim Bakanlığı, ilk yardım eğitimlerini öncelikli olarak pansiyonlu okullar, anasınıfı, anaokulu gibi okul öncesi eğitim okulları, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin bulunduğu okullarda görev yapan öğretmenlere verecek. Bakan Mahmut Özer yaptığı açıklamada 2022 yılı hedeflerinin 100 bin öğretmene eğitim vermek olduğunu vurgularken kısa süre içerisinde velilerinde ilk yardım eğitimi almalarını sağlayacaklarını hatırlattı.

Öğretmenler Afetlerde Görev Alabilecek!

İlk yardım eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğretmenler olağanüstü durumlarda gerçekleşen deprem, sel, yangın gibi afet durumlarında acil durum ekiplerinde görev yapabilecek. Öğretmenlerin afet durumlarında görev yapabilmeleri için “ilk yardımcı” belgelerini almaları gerekmektedir.

Uygulamalı Yüz Yüze Eğitim Veriliyor!

Öğretmenlere, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı, İlk Yardım Eğitici Eğitim Merkezinin katkılarıyla 81 ilde 8 saat teorik ve 8 saat uygulamalı olmak üzere toplam 16 saatten oluşan eğitim programı uygulandı. Eğitimlerin uygulamalı eğitimleri koronavirüs önlemleri kapsamında maske, mesafe, temizlik kuralları çerçevesinde yüz yüze yapıldı.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.