Son dakika haber oku, Haber oku!

Maske kullanımı kaldırılıyor mu? Bugün akşam kritik açıklama yapılacak

0 7

Korona virüsle mücadele kapsamında en önemli silahlardan biri olan maske kullanımının ne zaman sona ereceği en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Bilindiği üzere tüm dünyada hızla yayılan ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan Covid-19 salgınının ilk gününden bu yana maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyetle uyuluyor. Bilim insanları ise günün her anında kullanmamız gereken maskelerden ne zaman kurtulacağımız konusunda önemli açıklamalarda bulunuyor. Peki maskeleri hayatımızdan ne zaman çıkaracağız. 

Maske Kullanımı Ne Zaman Sona Erecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabı üzerinden yarın saat 18.00 da düzenlenecek olan Bilim Kurulu Toplantısına dikkat çeken bir tweet attı. Yaptığı açıklamada “Bu açıklamanın, bir süredir beklenen açıklama olacağına inanıyorum. Buluşmak üzere.”  ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Bakan Koca yine tweetinde salgınla mücadelede gelinen nokta ve kısıtlamaların tekrar değerlendirilmesi gündemiyle toplanacaklarını açıkladı.

Yapılan bu açıklama ile birlikte yarın maske kullanımı zorunluluğunun kaldırılıp kaldırılmayacağına ilişkin görüşlerin masaya yatırılacağı iddia edilen konuların başında yerini aldı. Buna ek olarak karantinanın ortadan kaldırılarak, sadece pozitif vakalara maske kullanım zorunluluğun getirilmesi konusunda görüş belirtileceği iddia ediliyor.

Günlük Vaka Sayısında Son Durum!

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 28 Şubat Korona virüs tablosu şu şekilde;

  • Bugünkü Test Sayısı: 410.435

  • Bugünkü Vaka Sayısı: 64.275

  • Bugünkü Vefat Sayısı: 213

  • Bugünkü İyileşen Sayısı: 76.832

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.