Son dakika haber oku, Haber oku!

Liderler finansal büyümenin yol haritasını belirledi

0 3

Milliyet Executive & DataExpert & İz İletişim iş birliğinde, BMI organizasyonuyla bu yıl altıncısı düzenlenen, Türkiye’nin finans ve ekonomi alanında en önemli karar alıcılarına ve düşünce önderlerine ev sahipliği yapan CFO Summit 2022 Zirvesi sona erdi. RESHAPE teması ile düzenlenen zirvede, Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey yöneticileri ve CFO’ları, Finans ve Bankacılık sektöründen orta ve üst düzey yöneticiler, Finans ve Ekonomi alanında uzman akademisyenler ve bu alandaki sektör danışmanları, uzman basın mensupları ve finansal yönetim danışmanları bir araya geldi. 

Etkinlikte dünyayı zorlu bir sürece sokan salgının etkisiyle, pandemi sonrası yeni normalde finansın geleceği ve sürdürülebilirliği; iklim krizinin, yenilenebilir enerjilerin, şirketlerin finans alanında hızlanan dijitalleşme sürecinin ve sürdürülebilirliğin getireceği fırsatlar, riskler ve yeni yönelimler değerlendirildi. Kur dalgalanmaları ve yüksek enflasyona bağlı küresel durgunlukla birlikte dijitalleşmenin önündeki olası engeller ve dijital finansın geleceği gibi konuların yanı sıra hızlı dönüşüm etkisiyle şekillenen yeni süreçte, şirketlerin bu dönüşüme nasıl ayak uyduracağı gibi konular da ele alındı.

Zirvenin açılışını yapan İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan yaptığı konuşmada, salgın sonrası küresel tedarik zincirlerinde yaşanan ve hala devam aksamaların dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de enflasyonda ve hemen her alanda etkilediğine değindi. Dünyanın çeşitli bölgelerinde artan jeopolitik risklerin ve iklim değişikliği krizine dikkat çeken Bahçıvan; “Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında 2026’da başlayacak sınırda karbon düzenlemesine hazır olmak için sanayiciler olarak güçlü bir farkındalığa, yeni yatırımlara ve uygun koşullarda finansmana ihtiyacımız var. Bununla birlikte CFO’lar da yalnızca firmanın parasını yöneten üst düzey yöneticiler olarak değil, belirsizlik ve risklerin giderek arttığı bir dünyada, firmanın direncini ve uyum yeteneğini güçlendiren, şirkete esneklik, sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir finansman katan, yol gösteren dinamik liderler olarak konumlanmalı” dedi.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.