Son dakika haber oku, Haber oku!

Lexus’un çekici tasarıma sahip elektrikli aracı görücüye çıktı!

0 6

Lexus yeni elektrikli otomobil modelini tanıtmıştı. Ailenin en güzel tasarıma sahip modeli ise Sedan. Bu tasarım elektrik dünyasına spor model araba böyle yapılır der cinsten.

Lexus, yaklaşmakta olan EV planları konusunda son zamanlarda çekingen davranmıyor. Aynı zamanda yeni Toyota bZ4X ve Subaru Solterra ile e-TNGA platformunu paylaşan RZ 450e crossover, yıl sonuna kadar devam eden satışlardan önce bu baharda tamamen görücüye çıkacak.

Toyota CEO‘su Akio Toyoda‘nın EV’lerin uygulanabilirliği ve onları desteklemek için gerekli altyapı konusundaki kamuoyundaki şüphelerine rağmen, Japon otomobil üreticisi ürün yelpazesine daha fazlasını eklemeye devam edecek. Lexus lüks bölümü için de aynı anlaşma mevcut.

Lexus, tamamen güçlü, doğal emişli bir V10 motorla çalışan bir süper otomobil olan ünlü LFA’nın ruhunu “canlandıracağını” söylediği çarpıcı elektrikli otomobilin ek fotoğraflarını da yayınladı. İsimsiz araç, ilginç bir şekilde, bir konsept olarak anılmamakta.

Daha da ilginci, bu EV süper otomobilinin Tesla’lar da dahil olmak üzere günümüz EV’lerinin çoğunda bulunan tipik lityum iyon teknolojisi yerine sözde katı hal pilleri alacağı. Toyota, yeni pillerin tek bir şarjla 692 km üzerinde bir seyir menzili sağlayacağını iddia ediyor.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.