Son dakika haber oku, Haber oku!

Konya galibiyeti sonrası Abdullah Avcı’dan taraftarı kıpır kıpır eden kelamlar: Işığı mı görüyoruz?

0 24

Muhteşem Lig‘in 25. haftasında 2. sıradaki Konyaspor’u 2-1 mağlup eden Trabzonspor rakibiyle ortasındaki puan farkını maç ziyadesiyle 12’ye çıkardı. Müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan bordo-mavililerin teknik yöneticisi Abdullah Avcı şampiyonluğun ateşini yaktı.

Abdullah Avcı’nın açıklamaları şöyle:

“BÜYÜK ADIMLAR ATIYORUZ”

“Yine büyük adımlar atıyoruz. Bugün de bunlardan birisiydi. Şampiyonluğun o pak, parıltılı ışığını mı görüyoruz? Bugün maça başlarken, burada neden olduğunu, uygun ki Trabzonspor var dedirtmenin, bu kadar puan farkı olmasına karşın daha dominant daha baskılı çok isteyen ve bundan sonra da devam edecek olmasını bugün göstermek istedik. Bugün bu türlü bir oyun vardı.

“GÜZEL BİR HAFTAYI GERİDE BIRAKTIK”

Konyaspor’un bulundukları yer bence mükemmel. Buraya çalışarak, bir tertip dahilinde geldiler. Her bölgede planları var. Biz de bunlara nazaran çalıştık, iştahımız, dileğimiz, taraftarımızla güzel şeyler çıkarttık. Daha farka da gidebilirdik aslında. Orta sahayı geçtikten sonra çok erken final pasları yapıp, yüksek nabızla geri dönünce, bu oyun bunu kaldırmaz. 2’yi bulduk lakin son 5 dakika gol yedik yeniden de kazanmasını bildik. Trabzonspor, üstüne koyarak devam ediyor. Hoş bir haftayı geride bıraktık. Bütün buraya gelen Trabzonspor sevdalılarına bunu armağan ediyorum. Bu hoş takviyelerine devam etsinler.

“ŞAMPİYONLUK İÇİN KALİTE ŞART”

Visca, Türkiye’ye transfer ettiğim bir oyuncu. Kişiliği ve oyunculuğu ile gelişen bir oyuncu. Başakşehir’de çok değerli işler yaptı. Şampiyonluk için kalite kural, ben bunları yaşadım. Birisi diyebilir ‘Puan farkı var, Visca’yı almayalım’ lakin o denli değil. Kalite lazım.”

Haberler.com – Spor

Abdullah Avcı, Trabzonspor, Harika Lig, Spor, Haberler

Kaynak; Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.