Son dakika haber oku, Haber oku!

Katlanabilir telefon sektörüne iddali bir rakip geliyor!

0 38

2021’de Google’ın ilk katlanabilir akıllı telefonuyla ilgili çeşitli söylentiler çıkmıştı. Bununla birlikte, katlanabilir Pixel ile ilgili en son raporlar, cihazın artık geliştirilmediğini ima etti. Ama öyle görünüyor ki artık durum böyle olmayabilir.

DSCC’den Ross Young’a göre Arama Motoru devi, görünüşe göre katlanabilir akıllı telefon projesini yeniden canlandırdı. Şimdi şirket, Pixel Fold‘un ekranının üretimine bu yılın üçüncü çeyreğinde başlamayı planlıyor. Ross Young, cihazın 2022’nin dördüncü ve son çeyreğinde piyasaya sürüleceğini de sözlerine ekledi. Ne yazık ki, bu zaman çizelgeleri dışında paylaşılan tweet, yaklaşan telefonla ilgili daha ince ayrıntıları açıklamadı.

Katlanabilir telefon sektörüne iddali bir rakip geliyor!

Yine de, önceki raporlarımıza dayanan bazı bilgilere sahibiz. Pixel Fold‘un 120Hz’e kadar değişken yenileme hızına sahip bir LTPO OLED ekrana sahip olacağı bildiriliyor. Arka tarafta, ultra geniş açılı lens için 12 megapiksel Sony IMX386 sensör ve iki adet 8 megapiksel Sony IMX355 sensörle eşleştirilmiş 12,2 megapiksel Sony IMX363 sensörüne sahip olduğuna inanılıyordu. Diğer özellikler arasında Android 12L işletim sistemi bulunuyor. Ne yazık ki, bu hala doğrulanmamış bir rapor, bu nedenle marka bunu net bir şekilde duyurmadan kesin bilgi olduğunu varsaymamak gerek. Ancak raporların çokluğu katlanabilir sektörünün yeni bir rakip daha alacağını gösteriyor.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.