Son dakika haber oku, Haber oku!

Kadıköy’de çiftler, yarım asırlık klasik araçlarla “Sevgi Konvoyu” oluşturdu

0 15

KADIKÖY, İSTANBUL (İHA) – Kadıköy‘de çiftler, yarım asırlık klasik araçlarla “Sevgi Konvoyu” oluşturdu

İSTANBUL – Kadıköy‘de düzenlenen 14 Şubat Sevgililer Günü‘ne özel aktiflikte bir ortaya gelen çiftler, yarım asrı devirmiş onlarca klasik araçla Kadıköy caddelerinde “Sevgi Konvoyu” oluşturdu. Renkli imajların yaşandığı o anlar vatandaşlar tarafından ağır ilgi gördü.

Kadıköy, 14 Şubat Sevgililer Günü‘ne saatler kala renkli bir aktifliğe konut sahipliği yaptı. İstanbul Klasik Arabacılar Derneği tarafından düzenlenen “Sevgi Konvoyu” temalı programda yarım asrı devirmiş onlarca klasik araçla birlikte hareket eden eşler ve sevgililer, Kadıköy caddelerinde “Sevgi Konvoyu” oluşturdu. Kadıköy Göztepe 60. Yıl Parkı’nda bir ortaya gelen İstanbul Klasik Arabacılar Derneği üyeleri, 1950’li ve 1960’lı yıllara ilişkin Chevrolet, Ford, Oldsmobile, Pontiac, Dodge, Plymouth üzere markalı klasik arabalarını evvel renkli balonlarla ve çeşitli gereçlerle süsledi, akabinde “Sevgi Konvoyu” için yola çıktı. Konvoy, Suadiye, Bağdat Caddesi, Kadıköy güzergahında hareket ederek Hasanpaşa’da bulunan İstanbul Klasik Arabacılar Dernek merkezinde canlı müzik dinletisiyle son buldu.

“Sevgiyi hissedebilmek çok güzel”

Sevgi Konvoyu’na eşi ile gelen çiftlerden Vedat Tosun, “Derneğimizin düzenlediği Sevgililer Günü aktifliği çerçevesinde buradayız. Kısmet olursa bir cins atıp ondan sonra aktifliğe katılacağız. Bu hoş günde dostlarımızla birlikte olmaktayız. ve tekrar sevgiyi hissedebilmek çok güzel” dedi.

Hasret Kocabaş isimli bir vatandaş ise, “Çok memnunuz, heyecanlıyız. Hem sevgilimiz yanımızda hem bu türlü hoş bir tertipte bulunmak çok hoş çok keyifli geçiyor. Bu hoş otomobillerin içinde olmak çok keyifliydi” sözlerini kullandı.

“Eski araçları çok seviyoruz babadan gelen bir sevgi”

Gökhan Kocabaş ise, “Bu bizim birinci tertibe iştirakimiz, münasebetiyle biraz daha heyecanlıyız. 1958 model aracımızla geldik. Eski araçları çok seviyoruz babadan gelen bir sevgi, hasebiyle bu tertipte bulunmaktan mutluyuz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Mustafa Ayabakan – Kültür Sanat

Sevgililer Günü, İstanbul, Kocabaş, Kadıköy, Kültür Sanat, Haberler

Kaynak; Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.