İtalya’da dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonu düzenlendi… Suriye flamalı 3 gemide rekor düzeyde uyuşturucu ele geçirildi..

İtalyan polisi geçtiğimiz çarşamba günü “dünyanın en büyük uyuşturucu operasyonu olarak” nitelendirdikleri yaklaşık 1 milyar avroluk tonlarca uyuşturucuyu ele geçirdi.

Polis, Salerno Limanı’na yanaşan Suriye flamalı 3 konteynır gemisinde yaklaşık 14 ton amfetamin hapı ele geçirildiğini açıkladı.

İtalyan Polisiyesi, İtalya’nın güneyindeki Salerno Limanı’na yanaşan 3 konteynır gemisinde toplam 84 milyon Captagon adlı kimyasal zehirin, kağıt üretiminde kullanılan makinelerin içine saklandığını duyurdu. İtalyanlar, bunun şu ana kadar yapılmış en kapsamlı uyuşturucu operasyonu olduğunu düşünüyor.

Reuters mikrofonlarına konuşan Albay Giordano Natale, “Suriye’den ülkemize giriş yapan 3 geminin, yerli suç örgütü Camorra’yla ilişiğinin olduğu muhtemel.” dedi.

1960’larda narkolepsi ve depresyon tedavisinde kullanılan Captagon, yorgunluğu ve korkuyu önleyebilen etkisiyle amfetamin ailesinden sayılıyor.

Ortadoğu’da savaşın ve yolsuzluğun hüküm sürdüğü bölgelerde popüler olan Captagon, daha önce DEAŞ’ın terör eylemlerindeki en önemli finansmandan biriydi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: