Son dakika haber oku, Haber oku!

İsrail basınından bomba iddia: Rusya’nın Ukrayna işgali salı günü başlayacak

0 23

ABD’nin, İsrail yönetimine Rusya’nın Ukrayna işgalinin salı veya çarşamba başlayabileceğini ilettiğini ve Tel Aviv’in vatandaşlarını tahliye çalışmalarına hız verdiği öne sürüldü.

BİNLERCE İSRAİLLİYE TAHLİYE UÇUŞLARI SUNULDU

İsrail’in Haaretz gazetesinin haberine göre, Washington’ın İsrail’e, Rusya’nın Ukrayna’yı en erken salı günü işgal edebileceği bilgisini paylaştığını belirtti. İsrailli havayolu şirketlerinin binlerce İsrailliye tahliye uçuşları sunduğu aktarıldı.

TAHLİYE İÇİN SON GÜN ÇARŞAMBA

Yedioth Ahranoth gazetesi, internet sitesinde, İsrail’in, Washington’dan aldığı bildirimlere göre, Ukrayna’daki vatandaşlarını tahliye için çarşambaya kadar zamanı olduğunu hesapladığını duyurdu.

BİNLERCE İSRAİLLİ BİLGİ FORMUNU DOLDURDU

İsrail Başbakanı Naftali Bennett’in ilgili kurumlardan en kısa sürede olabildiğince İsrailliyi Ukrayna’dan çıkartılmasını talep ettiği belirtildi. Dışişleri Bakanlığının Ukrayna’da 15 bin kadar İsrail vatandaşı bulunduğunu bunlardan 4 bin 500 kadarının internet ortamındaki tahliye bilgi formunu doldurduğu paylaşıldı.

İSRAİL’E GÖÇ TALEPLERİNDE ARTIŞ BEKLENİYOR

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in Kiev’deki Büyükelçi ile görüştüğü ve gerekli desteği sağlayacağı açıklanırken, Ukrayna’daki Yahudi nüfustan İsrail’e kesin göç taleplerinde artışın beklendiği değerlendirildi.

AA / Enes Canlı – Güncel

Ukrayna, İsrail, Rusya, Salı, Güncel, Haberler

Kaynak; Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.