Son dakika haber oku, Haber oku!

İslam Memiş’ten ‘acil’ uyarı: Altın fiyatlarında düşüş bitti, pozisyon alın…

0 19

Altın fiyatları Rusya ve Ukrayna arasında savaş gerilimi sonrası tavan yaptı. Dün akşam Rusya Devlet Başkanı Putin’in mesajları sonrası özellikle altın fiyatları hızla fırladı. ONS altın fiyatı 1900 dolar üstünde başladı. Gram altın fiyatı şu sıralarda 842 TL’ye ulaştı. Altın fiyatları yukarı yönlü sert hareketine devam ederken Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatları için kritik bir yorumda bulundu.

Altın fiyatları özelinde son gelişmeleri değerlendiren İslam Memiş, gram altın fiyatı için ezberler bozuldu yorumunda bulundu. İslam Memiş, gram altın fiyatları için “Artık düşüş ihtimalini bitirdiler.” dedi.

ONS altın fiyatı 1908 dolar, gram altın fiyatı 842, çeyrek altın fiyatı 1392 TL’den işlem görüyor.

ALTINDA SAVAŞ FİYATLAMASI

İslam Memiş’in son videosunda altın fiyatları için özetle şunları kaydetti:

“Rusya-Ukrayna gerginliğinde Vladimir Putin, son noktayı koydu. Yani, savaş ve gelecek dönem ile alakalı jeopolitik risk kaçınılmaz oldu. Savaş fiyatlaması ile pozisyon almak gerek. Tüm ezberler bozulduğundan açıkta kalmamak gerek. Artık düşüş ihtimalini bitirdiler. Yüzde 25’imi Fed nedenli dolar ile beklemeyi tercih ettim.”

Altın ve petrol fiyatları savaş kaygısıyla fena yükseldi, borsalar çakıldı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’nın doğusundaki ayrılıkçı bölgeleri tanıyan kararnameye imza atması uluslararası piyasaları altüst etti. Piyasalarda altın ve dolar güne yükselişle başladı.

GALERİYE GİT

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.