Son dakika haber oku, Haber oku!

İrfan Can Kahveci’nin kırmızı kartı ikiye böldü!

0 0

Spor Toto Süper Lig’de oynanan Fenerbahçe – Trabzonspor mücadelesinin 14. dakikasında sarı-lacivertli futbolcu İrfan Can Kahveci’nin müdahalesinde Trabzonsporlu futbolcu Siopis yerde kaldı.

Hakem Zorbay Küçük, VAR odasından gelen uyarıyla izlediği pozisyon sonrası 17. dakikada İrfan Can Kahveci’ye kırmızı kart gösterdi. İrfan Can Kahveci bu sezon Süper Lig’de 3 sarı kart görürken, ilk kez kırmızı kart ile cezalandırıldı.

KIRMIZI KART DOĞRU MU?

İrfan Can Kahveci’nin gördüğü kırmızı kart gecenin en çok konuşulan pozisyonu olurken spor basınının önemli isimleri hakem Zorbay Küçük’ün kararı karşısında ikiye bölündü.

SERDAR ALİ ÇELİKLER: METE KALKAVAN DAHA ÖNCE SARI DEMİŞTİ

“Kayda değer ekstra bir şey olmayan müsabakada İrfan Can Kahveci, kayarak top almaya gelen Siopis’in ayağına bastı. Sahipsiz topa müdahale etmeye çalışan iki oyuncunun şanssız pozisyonuydu. İrfan geç kaldı ve faul yaptı. Sonra VAR’daki Mete Kalkavan hakem Zorbay Küçük’ü çağırdı. “Gel, Zorbay burada kırmızı kart ver” dedi. Aynı Mete Kalkavan, Konya-Beşiktaş maçında MPoku-Pjanic mücadelesinde benzer bir durumda sarı kart vermişti. Kendisinin ‘sarı’ dediği pozisyonun benzeri için Zorbay Küçük’e “kırmızı” baskısı yaptı.”

Kalkavan’ın sarı kart gösterdiği pozisyon

AHMET ÇAKAR: TÜRK HAKEMLİĞİNİN BİTTİĞİ GECE

“Bu gece Türk hakemliğinin bittiği gecedir. Bu kırmızı kart TFF’nin ve MHK’nin Fenerbahçe’den intikam alma arzusunun ayyuka çıktığı gecedir. Bu geceyi bu hale getirenlerin Allah belasını versin…”

MEHMET DEMİRKOL: HAKEM DOĞRU SÜZDÜ

“Kırmızı kart yorumu istenecektir. Ben hakemin pozisyonu doğru süzdüğünü düşünüyorum. Ancak ağır çekimde izlediğiniz zaman buna kırmızıdan başka karar vermek zor.”

ÖMER ÜRÜNDÜL: KIRMIZI KARARI YANLIŞ

“İrfan Can’ın kırmızısı yanlış karardı. Hakem kendi verse takdir hakkı derdik. Ama VAR müdahalesi protokola aykırıydı.”

ERMAN TOROĞLU: KIRMIZI KART DOĞRU

“İrfan Can’ın gördüğü kırmızı kart doğru. Bir hareket yapıyorsun, ısrar etmesen yani harekete devam etmesen atılmayacaksın. Devam edince atıldın.”

DENİZ ÇOBAN: POZİSYON SARI KART

“Kırmızı kartın olması için olmazsa olmaz 3 unsur; acımasızlık, yaralayıcılık ve gaddarlıktır. Kramponun vidalarıyla yapılan hamle acımasız ve gaddarca olmaya çok yakındır. O nedenle bu pozisyonda kırmızı kartın akla gelmesi doğal. Buna çok acımasızca basma diyemeyiz. İyi niyet unsuru önemlidir. İrfan’ın kötü niyeti olmadığı ortada. Basma neticesinde güç transferi gerçekleşmedi. Hemen ayağını çekiyor ve topuğu yerde. Oyuncu kayarak geldiği için basılan yerin kontak noktası açısından önemi yok. Bu pozisyon sarı karttır.”

KEMAL BELGİN: VAR’A GİTMEDEN KIRMIZI ÇIKARMALIYDI

“Bu maçla ilgili önemli bir tartışma İrfan Can’ın atılışı üzerine olacaktır. Hakemin daha VAR’da gitmeden, uyarılmadan kırmızı kartını çıkarması gerekirdi. Bir önemli not da F.Bahçeli futbolcuların her pozisyonda hakemle dalaşmalarıydı.”

İLKER YAĞCIOĞLU: METE KALKAVAN SAÇMALADI

“Dün gece VAR hakemi Mete Kalkavan öylesine saçma bir kararla Zorbay Küçük’ü VAR’a çağırdı ki tamamen topa yapılan bir harekete kırmızı kart çıkarmak durumunda kaldı. Bu karar da ister istemez oyunun bütün gidişatını değiştirdi.”

TÜMER METİN: İRFAN CAN’IN HAREKETİ KIRMIZI KART

“İki maç üst üste kırmızı gelince, Fenerbahçeliler maçı buradan okuyacaktır ama İrfan Can’ın hareketi kırmızı kart. İrfan Can, Siopis’e basma niyetinde değil ama rakibi için tehlikeli olacak yere basıyor. İş basma anından sonra başlıyor. İrfan bastı ve devam etti vücutla. İrfan’ı atan VAR, Zorbay Küçük değil.”

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.