İngiliz işletmeciler ekonominin hareketlenmesi için hükümetten teşvik istiyor

İngiltere’de bir işveren grubu, ülke ekonomisinin ikinci çeyrekte tarihi düşüş yaşamasının ardından ekonomik hareketliliği artırmak için Maliye Bakanı Rishi Sunak’tan derhal teşvik kredileri yaratılmasını talep etti.

İngiltere Ticaret Odası tarafından geçtiğimiz çarşamba günü paylaşılan bir anket sonucuna göre, ankete katılan 7,700 firmanın tamamı 2007-2008 Ekonomik Krizi’nin en kötü döneminden daha kötüsünü yaşadıklarını aktardı.

Ticaret Odası’nın bu kapsamlı çalışmasının ardından BBC Genel Yayın Yönetmeni Adam Marshall, “Sonuçlar kritik düzeyde. Hükümetin acil önlem paketleri açıklaması şart.” deyip, İngiltere’nin rakipleriyle arasındaki farkı kapatmak için bu tip krizi aşması gerekliliğinden bahsetti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülke ekonomisini hareketlendirmek için inşaat sektörüne 6 milyar dolar enjekte edeceği vaadinde bulunup, mülk sahipleri için oldukça radikal kararların hazırlanacağını söylemişti. Johnson, “Ekonominin devamlılığı için bu noktada devlet müdahalesinin gerektiğini” anlatmıştı.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, önümüzdeki hafta iş kayıplarının önünü almak için 133 milyar sterlinin dağıtılacağını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: