İçişleri Bakanı Soylu, meclisteki darbe söylemi hakkında konuşuyor, “Terör geleceğe vesayettir”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı’daki Ayakkabıcılar Sitesi’nin temel atma törenine katıldı. Yaklaşık 7 bin kişinin istihdam edilmesi öngörülen iş alanında bugünden itibaren çalışmalar başlıyor. Temel atma törenine katılanlar arasında Ağrı Büyükşehir Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı Valisi Süleyman Elban ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, devlet erkanından birçok yetkili isim katılım sağladı.

Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Soylu, “Bugün Ağrı’da, bir ayakkabıcılık sitesinin temeline harç dökmüyoruz, terörün üzerine harç döküyoruz… Burada 7000 kişi çalışacak. Şen ol Ağrı” ifadelerini kullandı. 

Süleyman Soylu’nun konuşmasından satır başları;

“Ağrılı hemşerilerimiz. Bu güzel eserin temel atma törenine teşrifleriniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Hepinizi hürmetle, saygıyla, muhabbetle selamlıyor; Ağrı’da bir kez daha olmaktan onur duyuyor, hepinizin önünde saygıyla eğiliyorum. Sözlerime başlarken kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin selamlarını, hürmetlerini ayrıca bu güzel tesis için hayırlı olsun dileklerini hepinize iletmek istiyorum.” 

“TÜRKİYE BU SÜRECİ (KORONAVİRÜS) BAŞARIYLA GEÇTİ”

“Salgın dönemi sebebiyle sizlere geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Ama şunu bilmenizi isterim ki, Türkiye 21. asrın başından itibaren ortaya koymuş olduğu anlayışın karşılığını bu salgın dönemindeki mücadelede göstermiştir. Türkiye salgın döneminde gerçekleştirdiği politikaları acımasızca eleştirildi ama yoluna devam ettiği yatırımların faydasını bu salgın döneminde görmüştür. Dünyanın bizden daha zengin, bizden daha gelişmiş ülkelerinin hangi hale geldiğini hep beraber gördük ve yaşadık. Maskeye muhtaç hallerine, yoğun bakım ünitelerine muhtaç hallerine ve günlerce çaresiz bekleyişlerine hep birlikte şahit olduk. Ama Türkiye, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin de ferasetiyle birlikte ve bugüne kadar ortaya konan politikaların doğruluğunu ispat edercesine, bir dönemi tüm dünya ülkelerine nazaran başarıyla geçmiştir. Ve geçmeye devam etmektedir. 

“BU HARCI TERÖRÜN ÜZERİNE DÖKÜYORUZ”

Burada çok önemli bir tesisin temel atma törenindeyiz. Gündem şu: Biz biraz sonra dökeceğimiz harcı, bu ayakkabıcılar sitesinin temeline dökmüyoruz. Buraya bir tek şey için geldik. Bu harcı terörün üzerine döküyoruz, kapatmak üzere. 

“AĞRI HUZUR MERKEZİ OLACAK”

Bu salgın döneminin dünyada ortaya koyacağı bir üretim değişikliği olacaktır. Muhakkak ki Türkiye’de de. Bir, Türkiye üretim merkezi olacaktır. Ama Türkiye’nin en önemli merkezi salgın sebebiyle, dünyanın karşı karşıya kalmış olduğu bu sebeple, benim kanaatim, benim öngörüm doğu ve Güneydoğu Anadolu olacaktır. Ve Ağrı bugünde bir cazibe merkezidir, ama önümüzdeki 20 yılın 30 yılın cazibe merkezi olacak… Ağrı bugünde bir üretim merkezidir ama önümüzdeki 20 yılın 30 yılın üretim merkezi olacak… Ağrı bugün bir huzur merkezidir, Ağrı önümüzdeki 20 yılın, 30 yılın; Allah nasip edecek bir huzur merkezi olacak. Bunu hep birlikte başaracağız, hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

“TERÖR GELECEĞE VESAYETTİR”

“Burada sadece istihdam oluşturmuyoruz. Burada başka bir şey oluşturuyoruz. Türkiye’nin en büyük vesayet alanlarından birisi terördür. Bugün bu attığımız adımlarla birlikte, terörü ülke lügatımızdan çıkarıyoruz, terör vesayetini ülke lügatımızdan çıkarıyoruz. 

“Terör aynı zamanda siyasete, aynı zamanda demokrasiye, aynı zamanda özgürlüğe, aynı zamanda cumhuriyete, aynı zamanda geleceğe vesayettir. Bunu hep birlikte ortadan kaldırmak için sadece dağlarda mücadelenin yeterli olmadığını her daim söyledik. Buraya geldiğimizde çocuklarımızın kodlama eğitimini tamamladığında en büyük heyecanı alacağım. Geleceğe bakan çocuklarımız olacak. Terörün bize verdiği maliyeti çalışarak, üreterek başka bir noktaya çekmeye çalışıyoruz.

MECLİSTE DARBE SÖYLEMİ

“Birkaç gündür meclisteki milletvekilleri, hukukun gereği milletvekili statülerinin üstünden alınması sebebiyle darbe sözü üretmeye çalışıyorlar. Allahınızı severseniz. Siyasete en büyük darbe terördür. Ülkeye en büyük darbe terördür. Terörü meşrulaştırmak için, darbeyi meşrulaştırmak için, hukukun yolunu, demokrasinin yolunu, kardeşliğin yolunu tıkamaklarla eş tutmayınız. Bu ülkenin bir evladı olarak bunu söylemek istiyorum, hepimiz bu toprakların çocuğuyuz ve bunu hep beraber sağlıyoruz. Şimdi temeli atacağız, ve göreceğiz ki aslında önümüze yepyeni bir hayat açılıyor. 7 bin kişi çalışacak burada. Aha yazıyorum, Ağrılılar burada çalışmaya yetmeyecekler, başka taraftan gelecekler, Ağrı cazibe merkezi olacak ve diğer iller Ağrı’yı örnek alacaklar. Onun için hepinizi tebrik ediyorum.” 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: