Son dakika haber oku, Haber oku!

Helalleşme rezilliği: Milli Gazete 28 Şubat’ı 25’inci yılında unuttu

0 9

28 Şubat Müslümanlar için büyük işkenceler ve dindar insanlara yönelik baskıların hatırlatıcısı olarak zihinlerdeki yerini koruyor. Aradan geçen 25 yıla rağmen vesayetçi zihniyetin zulüm ve baskılarına şahitlik, yaşananları hala dün gibi hatırlıyor. Yaşananların unutulmaması için medya organlarında her yıl geniş olarak yer ayırılan 28 Şubat tarihine bu yıl Milli Gazete katılım sağlamadı.

28 Şubat’ı en yakından yaşayanların medyadaki temsilcisi konumunda olan Milli Gazete, bu yıl adeta 25 yıl önce yaşananları unuttu.

HİÇ BİR BAŞLIKTA YER ALMADI

28 Şubat ile ilgili geçmişte gazete manşetlerinde, haber başlıklarında yer veren Milli Gazete, bu yıl ne manşetinde ne de haberlerinin başlıklarında 28 Şubat’a yer verdi.

Gazetenin hiç bir sayfasında 28 Şubat ile ilgili herhangi bir başlığın ve öne çıkabilecek büyük puntolu yazının yer almaması dikkatlerden kaçmazken, manşette aralarında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bulunduğu siyasilerin, Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile ilgili mesajlarına yer verildi.

HELALLEŞME TEPKİSİ

Bu durumun bugün gerçekleşen ve Saadet Partisi’nin de katılım sağladığı “28 Şubat Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi” toplantısı ile ilgili olduğu iddia edildi.

Gazetenin 28 Şubat ile ilgili bir haber yapmaması tepki çekti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” sözlerinin hatırlatıldığı tepkilerde “28 Şubat ile helalleştiler, çabuk unutuldu” ifadelerine yer verildi.

MİLLİ GAZETE’NİN 28 ŞUBAT MANŞETLERİ

6’LI MUHALEFET’İN GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM İMZASI

6 muhalefet parti, genel başkanlık düzeyinde katılım sağladığı “Yarının Türkiyesi İçin” toplantısında ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Metni’nin altına imzalarını attı. Metin, 23 madde ve 48 sayfadan oluşuyor.

Liderlerin onayına sunulan metin, yasama, yürütme ve yargı temel ayaklarından oluşuyor. Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığın yapısı, Anayasa Mahkemesi’ne üye seçimi ile TBMM’ye ilişkin düzenlemeler içeren metinde yaklaşık 60 başlık bulunuyor.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.