Son dakika haber oku, Haber oku!

‘Hayırdır Fatih Terim seyrediyor diye korkarak mı oynuyorsun’

0 2

Son günlerde adı gündemden düşmeyen Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Sabah Gazetesi’ne röportaj verdi.

Samimi açıklamalarda bulunan Sancak, Galatasaray’dan kiralanan ve performansıyla göz dolduran Yunus Akgün için dikkat çeken ifadeler kullandı.

Murat Sancak’ın röportajının bir kısmı şu şekilde;

4-5 futbolcumuza hem yurt içinden hem yurtdışından teklifler vardı. Transfer zamanı çok şanslı olduk. Balotelli’ye bonservis ödemedik. Şu anda 6-7 milyon Euro bonservis verenler var. Diğer taraftan Assambalonga var. Herhalde bunu bırakmaya kalksak 2-3 milyon Euro’da ona da verirler. Samet Akaydın var biliyorsunuz. Tayyip Talha var yurtdışından bir kulüp ciddi şekilde istiyor. Benden oyuncu almak o kadar kolay değil. Bir yabancıya ederini veriyorsan, bu yerli diye vermiyorsan ben müdahale ederim öyle şeylere.

YUNUS AKGÜN’Ü TÜRK FUTBOLUNA BİZ KAZANDIRDIK

Transferlerde yüzde 50-60 başarı elde ettiğiniz zaman bu başarıdır. Biz yüzde 80 başarı sağladık. Yunus Akgün’ü Türk futboluna Galatasaray değil, biz kazandırdık. Şimdi herhalde yurtdışından da teklifler gelir. Galatasaray’ın ilk 11’inin değişmez oyuncusu olur. Ama inşallah bizde gösterdikleri iyi performansı oralarda da gösterirler. Yunus Akgün’ü ilk sene bedava verdiler para almadılar Ama ikinci sene palazlanınca kiralama parası aldılar. Şimdi herhalde istesek vermezler. Galatasaray taraftarı çok zor bir taraftar. Bir iki hata yaptığı zaman oyuncusunu yollayabiliyor. Şimdi de mesajım onlara olsun, biraz sabırlı olsunlar.

“YUNUS’A İKİ TANE BABACAN TOKAT ATIM KENDİNE GELDİ”

Başakşehir maçında 1-0 öndeyken Gökhan İnler’in bir hatasıyla kaybettik. Futbolcular bir kulüpten alıyorsak o kulübe karşı forma giymesini doğru bulmuyorum. Etkileniyorlar. Yunus Akgün de Galatasaray maçında ilk yarıda sahada yoktu. Devre arasında onu kendine getirmek için benim babacan tavrımı bilirler. Şöyle iki tane tokat attım, dedim ki ‘Hayırdır Fatih Terim seni seyrediyor diye korkarak mı oynuyorsun” dedim. “Çık adam gibi oyna. Senin paranı burası veriyor. Buradan ekmek yiyorsun” dedim. Ondan sonra çıktı 2 tane gol attı. Etkileniyorlar doğal olarak. Orada kötü niyet aramamak lazım. Volkan Şen’de de Erkan Zengin’de de bunu yaşadık.

“GALATASARAY’IN, FENERBAHÇE’NİN BAŞKANI OLSAM MESSI BENİM TAKIMIMDA OYNARDI”

Hocamız, ligin en kariyerli hocalarından bir tanesi. Kuntz, geldiğinde onunla kıyaslamaya kalktılar. Ben de o dönem İyi bir hoca aldığımızı söylemek için ‘Kuntz’dan daha kariyerli biri hoca” demiştim . Galatasaray’ın, Fenerbahçe’nin bile getiremediği bir hocayı getirdik işin özü bu. Şimdi ben Galatasaray’ın ya da Fenerbahçe’nin başkanı olsaydım. Dünyanın en iddialı hocasını getirirdim, Messi benim takımımda oynardı.

KAYNAK: SABAH

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.