Son dakika haber oku, Haber oku!

Gözü dönmüş kardeş, ağabeyini namaz kıldıktan sonra başına ateş ederek öldürdü

0 89

Esenler’de Nene Hatun Mahallesi’nde bulunan meskende dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, kuryelik yapan Battal Dede, motosikletini satarak silah aldı. Akabinde meskene gelen Battal Dede, ağabeyi Mustafa Dede’yi başından silahla vurarak öldürdü.

“AMBULANS ÇAĞIRIN” DİYEREK KAÇTI

Kuşkulu, o sırada konutta bulunan annesine “ambulans çağırın” dedikten sonra kaçtı. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Mustafa Dede’nin cansız vücudu incelemelerin akabinde İsimli Tıp Morguna kaldırıldı. Şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışma yapan polis, Battal Dede’nin gidebileceği adresleri takibe aldı. Takip sonucu Esenyurt’ta bulunan ablasına giderken Battal Dede yakalanarak gözaltına alındı.

“DUYUNCA ŞOK OLDUM”

Mahallede esnaf olan Abbas Çiçek, “Benim komşum tanıyorum gelip burada alışveriş yaparlardı. İkisinde dürüst bireylerdi. Terbiyeli ve hiçbir yaramazlığını görmedik düzgün şahıslardı. Duyunca şok oldum. İnanmadım” dedi.

“NAMAZINI KILMIŞ OTURMUŞ, O DA GELİP VURMUŞ”

Olay sonrası birinci olarak meskene giren komşu, “Silah sesi duymadık. Çığlık atıyordu, gittiğimizde çocuk yerde yatıyordu, ölmüştü. Ortalarında bir şey yoktu, güzellerdi. Nasıl olduysa biz de anlamadık. Ölen kişiyi gördüm yerde. Silahla başından vurdu. Biz de üzüldük. Hiçbir tartışma olmamış, çocuk namazını kılmış oturmuş. O da galip başına sıkmış kaçmış” sözünü kullandı.

Ruhsal meseleleri olduğu ileri sürülürken Battal Dede, polisteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Demirören Haber Ajansı – 3. Sayfa

Esenyurt, Polis, Silah, 3. Sayfa, Haberler

Kaynak; Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.