Son dakika haber oku, Haber oku!

Ford Mustang Mach-E, 2022’nin En İyi Elektriklisi seçildi!

0 42

Ford’un iddialı elektrikli modeli olan Mach-E bu yılın en iyi oy alan otomobili seçilerek iddiasını sürdürdü. Firmanın bir çok rakibinden önde olan modeli için çok büyük Ar-Ge yatırımları ve bilimsel teknolojiler yer alıyor.

Tüketici Raporları, her yıl kendi kategorilerinde en iyi seçenek olduğunu düşündüğü 10 otomobilin bir listesini yayınladı. Liste hazırlanırken performanstan güvenliğe, güvenilirliğe, özelliklere, kaliteye ve daha fazlasına kadar her şeyi ölçtüler.

Yıllardır Tesla Model 3 ve Model S, En İyi 10 Seçim EV için Tüketici Raporları ile bir tür savaş halindeydi. 2018’de, 96 km / saat’ten zayıf fren mesafesi nedeniyle Amerikalı üreticinin en küçük modelini durdurma kararı almıştı.

Firma, testi sırasında Model 3‘ün ancak o zamanın Ford F-150‘sinden daha kötü olan 45 metre kat ettikten sonra durabileceğini kaydetti. Tesla, bu test sonucunun yanlış olduğunu savundu ancak ne olursa olsun sonradan araçları için bir düzeltme yayınladı.

Bu, Tüketici Raporlarının arabayı yeniden test etmesine ve önerilen bir model olarak eklenmesine neden oldu. Aslında, rapor için arabaları test etmekten sorumlu kişi, şirketin bu sorunu kablosuz güncelleme yoluyla nasıl çözebildiğinden etkilendiğini de söyledi.

Ancak bu çok uzun sürmedi, sadece bir yıl sonra Model 3 yine listeden çıkarıldı. Bu sefer çıkarılma nedeni, zayıf boya yüzeyleri, şüpheli döşeme kalitesi ve cam panellerde fark edilen kusurlar gibi güvenilirlik endişeleri nedeniyle oldu. Testçiler ayrıca bilgi-eğlence sistemiyle ilgili birkaç soruna da dikkat çekti. Bunu takiben Tesla sorunları hızlandırdı ve 2020 ve 2021 için listede yer almayı başardı.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.