Son dakika haber oku, Haber oku!

Ek gösterge çıkacak mı? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

0 7

Milyonlarca memurun gözü ocak zammından sonra 3600 ek gösterge düzenlemesinde. Hükümet ve Memur-Sen, 3600 ek gösterge gündemiyle ilk değerlendirme toplantısını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında bugün yapacak. Peki, ek gösterge çıkacak mı? 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

Memur maaşlarına, emekli aylıklarına ve emekli ikramiyelerine etki edecek düzenlemenin görüşüleceği ilk değerlendirme toplantısı bugün yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in başkanlığında ve Bakanlığın ev sahipliğindeki toplantıya, Memur-Sen yönetiminin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü yetkilileri katılacak. 3600 ek gösterge düzenlemesine dair sunumunun yapılacağı toplantıda, Memur-Sen’in görüşlerinin de alınması bekleniyor.

BAKAN DAHA ÖNCE MÜJDESİNİ VERMİŞTİ

Bakan Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada, 3600 ek gösterge düzenlemesinin mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söylemişti. Memurların aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama yöntemi olan ek göstergenin yüksek olması, emekli aylığı ve ikramiyesinin yüksek olması anlamına geliyor. Türkiye gazetesinin haberine göre ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor.

Haberler.com – Gündem

3600 Ek Gösterge, Gündem, Haberler

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.