Son dakika haber oku, Haber oku!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesi BAE’den açıklama: İkili münasebetlerde olumlu bir sayfa açacak

0 1

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Lideri Pir Halife bin Zayid Al Nahyan’ın Diplomasi Danışmanı Enver Gargaş toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

“OLUMLU BİR SAYFA AÇIYOR”

Gargaş açıklamada, “Abu Dabi Veliaht Prensi Pir Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ın Türkiye‘ye ziyaretinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BAE ziyareti, iki ülke ortasındaki ikili bağlantılarda yeni olumlu bir sayfa açıyor.” sözlerini kullandı.

Bu ziyaretin, bölgenin istikrar ve refahını hedefleyen iş birliği köprülerini güçlendirmeye yönelik BAE’nin eğilimleriyle de uyumlu olduğuna işaret eden Gargaş, halkların refahının yanı sıra bölgenin kalkınma ve istikrarını desteklemek üzere BAE’nin dünya ülkeleri ile irtibat kanallarını güçlendirmeye devam edeceğine dikkati çekti.

BAE Devlet Lideri Pir Halife bin Zayid Al Nahyan

MÜREFFEH GELECEK VURGUSU

BAE siyasetinin olumlu ve rasyonel olarak bölgesel kalkınma ile barışın lehine olduğunu söz eden Gargaş, şunları kaydetti:

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Abu Dabi’ye ziyareti de müreffeh bir geleceği garantilemek üzere bağlı kaldığımız bu doğrultuda gerçekleşiyor.”

ERDOĞAN, 14-15 ŞUBAT’TA ZİYARETTE BULUNACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abu Dabi Veliaht Prensi Pir Muhammed bin Zayid Al Nahyan’ın daveti üzerine, 14-15 Şubat’ta Birleşik Arap Emirlikleri’ne resmi ziyarette bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti kapsamında yapılacak görüşmelerde, Türkiye-BAE ortasındaki ikili münasebetler tüm taraflarıyla kıymetlendirilerek, iş birliğinin geliştirilmesi imkanları ele alınacak. Erdoğan ayrıyeten, Dünya Fuarı “EXPO 2020 Dubai”ye giderek, “Türkiye Ulusal Günü” olarak belirlenen 15 Şubat’ta Türkiye stant alanını ziyaret edecek.

AA / Mahmut Geldi – Dünya

Birleşik Arap Emirlikleri, Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye, Halife, Siyaset, Dünya, Aktüel, Haberler

Kaynak; Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.