Son dakika haber oku, Haber oku!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Döviz kurundaki, faizlerdeki ve enflasyondaki dalgalanmalar geçiş sürecinin bedelleridir

0 34

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasında muhalefete ağır sözlerle yüklenen Erdoğan, ekonomiye ilişkin de önemli mesajlar verdi.

“YATIRIMIN OLMADIĞI BİR İLİMİZ YOK”

Döviz kurundaki, faizlerdeki, enflasyondaki dalgalanmaların yaşanan geçiş sürecinden kaynaklandığını ifade eden Erdoğan, “Yatırımın, eserin olmadığı bir ilimiz yok. Siz de bu ilinizdeki tüm eserleri vatandaşımla paylaşacaksınız. Televizyonda paletli ambulanslarla hasta taşımasını izledik. Biz geldiğimizde ambulans var mıydı? Doğru dürüst ambulans yoktu. Biz bunları aştık. Bunları niye yaptık? Biz milletimizi seviyoruz, inanıyoruz. Biz bu kadronun gücünden, kabiliyetinden eminiz. Bütün mesele bunları halkımıza anlatacağız. Bizim siyasetimiz hep eser ve hizmet siyaseti olmuştur. Ülkemizin her karış vatan toprağına hizmetlerimizle mührümüzü vuruyoruz. Şayet, biz ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri geçmişle kıyaslayarak anlatmazsak gündemi muhalefetin yalanı esir alıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıklamalarından satır başları:

“AK Parti milletin sesidir, milletin hizmetkarıdır. Parti toplantılarında aynı zamanda sizlerin vasıtasıyla milletimizin dertlerini öğrenme imkanı buluyoruz. Kadim davamızın bize gösterdiği yolda yürürken, partimiz daha büyük hedeflere koşuyor. Sabırla çalışarak önümüzde çıkan her sorunu çözüyoruz. Bugüne kadar girdiğimiz 15 seçimi istisnasız tamamında sandıktan açık ara parti olarak çıktık. 2023 seçimlerinin arefesindeyiz. Bir kez daha milletimizin karşısına çıkacağız ve seçmenden ruhsat isteyeceğiz. Her seçim önemlidir fakat 2023 seçimleri Cumhur İttifakı’nın geleceğinin ötesinde milletimiz için bir yol ayrımını ifade edecektir.

“1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ DÜNYANIN BİR NUMARASI OLACAK”

Cumhuriyet tarihimizin, AK Parti’nin şu iktidarı döneminde adalette, dış politikada, tarımda, enerjide şu anda özellikle 1915 Çanakkale Köprüsü adeta bir taç mesafesindedir. Dünyanın en önemli köprülerinden biri olacak, hatta bir numarası diyebileceğimiz bir köprüyü inşa ettik. Anlamı var. Burası Çanakkale. Zaferin taçlandığı bu bölgede bu eseri ortaya koymak, hatırlayın deniz dalgalı karşıdan karşıya geçemezsin, ama şimdi bu köprümüzle 6 dakikada Asya’dan Avrupa’ya geçecek bir yatırımı gerçekleştirmiş olduk. Bu da bize nasip oldu. Yavuz Selim Köprüsü’nü yaptık, ona takıldılar.

Ey ana muhalefet, Ordu-Giresun’da denizin üzerinde havalimanı yaptık. Haberiniz var mı? 25 havalimanından 56 havalimanına çıktık. Ülkemizin bir yerinden bir yerine gidecek olan vatandaşım uçaktan inince yarım saatte, 45 dakikada evinde.

“BU SÜRECİ KOLAY ATLATAMAZDIK”

Şu anda 19 şehir hastanemiz var. Şimdi onların üzerine gelmeye başladılar. Sizin de eliniz ayağınız oralara düşer. Koronavirüs salgınında şehir hastanelerimiz olmasaydı, bu süreci kolay atlatamazdık. Bu millet istikbali için nice badireler atlatmış ve sonuçlarıyla yüzleşmiş bir halktır. Biz geldiğimiz paletli ambulansı bırakın, normal ambulans yoktu. Şimdi en sıkıntılı yerlere paletli ambulansla ulaşıyoruz. Aynı zamanda hava ambulanslarımızı devreye aldık. Çünkü biz milletimizi seviyoruz. Biz bunları halkımızı anlatacağız. Bunu vatandaşlarımıza hatırlatmamız lazım. Köy köy en ücra köşeye kadar anlatmamız lazım.

“BATI’DA NE VARSA DOĞU’DA DA O OLACAK”

“MİT BİNASI, PENTAGON’DAN SONRA DÜNYANIN İKİ NUMARALI TEŞKİLAT BİNASIDIR”

Bizim MİT’imiz belki de Pentagon’dan sonra dünyanın iki numaralı teşkilat binasıdır. İnşallah TSK’nın tüm birimlerini, MİT’e yakın yerde inşaatı devam ediyor. Orada onunla birlikte güvenliğimizi daha güçlü şekilde temsil edeceğiz. Jandarma’ya büyük güç kattık. Polis teşkilatımız bu konuda gayet iyi konumda. Onlar ne yapacaklarını açıklasınlar. Ellerinde büyükşehir belediyeleri var. Ne yapıyorlar görelim. Peynir gemisi lafla yürümüyor. Sel afetleri olduğunda bunların belediyelerindeki yerlerin ne hale geldiğini gördük.

“SEÇİM KANUNU EN ÇOK CHP’NİN İŞİNE YARAYACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Politika, Ekonomi, Güncel, Haberler

Kaynak: Haberler.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.