Son dakika haber oku, Haber oku!

CNN’den korkutucu Rusya iddiası: 1.000 paralı asker yolda, Ukrayna şehirleri yok edilecek

0 9

Putin’i çıldırtacak görüntü: İngilizler harekete geçti!

Amerikan CNN televizyonu, Rusya’nın Ukrayna işgali devam ederken, ABD’li ve Avrupa’lı istihbarat yetkililerine dayandırdığı önemli bir haber yayımladı.

1.000’E YAKIN YENİ PARALI ASKER UKRAYNA’YA GİRECEK

Haberde, Ukrayna’ya getirilen mevcut paralı askerlerin, Kiev’in direnişi karşısında “kötü performans” sergilediği, işgal başladığından beri yaklaşık 200 paralı askerin öldürüldüğü belirtildi.

Bu sebepten dolayı Moskova’nın, daha fazla paralı askeri (1.000 kadar) Ukrayna savaşına dahil etmeye hazırlandığı ifade edildi.

MORALİ DÜŞEN RUS ASKERLERİNE TAZE KAN OLACAKLAR

Habere göre çoğu Rus birliği; son birkaç gündür büyük ölçüde duraksayan Kiev’in kuzeyindeki devasa konvoy da dahil olmak üzere, savaş alanında ciddi sorunlar yaşıyor.

Rusya’nın bu hamleyle, kuvvetlerine taze kan katarak güçlendireceği aktarıldı.

RUSYA VURUŞ GÜCÜNÜ DAHA DA ARTIRACAK

CNN’e bu bilgileri veren ABD ve Avrupalı yetkililer, Zelenskiy’nin Rusya’ya karşı meydan okuyan açıklamalarıyla direnişi artırması sebebiyle, Rusya’nın vuruş gücünü yükseltmesini öngördüklerini belirtti.

Avrupalı istihbarat yetkilisi, Rusya’nın ağır silahlar kullanarak, şehirleri teslim almak için bomba yağdırmaya hazır göründüğünü ve bunun çok ciddi sivil kayıplara yol açmasını beklediklerini söyledi.

PUTIN ARTIK DAHA FAZLA ŞEHİR MERKEZLERİNİ VURMAYA BAŞLAYACAK

Askeri uzmanlar da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in istediği hızlı zaferi elde edememesi ve Rus ordusunun Ukrayna genelinde sert ve kararlı bir direnişle karşılaşmasının ardından, Moskova’nın savaş stratejisinde değişikliğe gittiğini, askeri hedeflerden sivil hedeflere doğru bir kayma olduğunu ve saldırıların artık daha fazla şehir merkezlerine odaklandığı görüşünde birleşti.

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.