Son dakika haber oku, Haber oku!

Çin ile Almanya’yı bağlayacak yeni demiryolunda ilk sefer yapılacak

0 4

Çin ile Almanya arasında gerçekleştirilecek olan tren seferler, resmen hayata geçiriliyor  China Ocean Shipping Group Company (COSCO) tarafından işletilecek rotada yük taşıyan trenler, ilk seferini karşılıklı olarak yapacak.

ÇİN İLE ALMANYA’YI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

Yeni hat, iki kent arasındaki 12 bin 300 kilometrelik mesafenin 18 ila 21 gün sürede alınmasını sağlayacak ki bu da denizyolu ve havayolu ile gerçekleştirilen nakliyata önemli bir seçenek oluşturacak. “Qingdao-Mannheim” seferlerinin rotası, Çin’den başlayarak Moğolistan, Rusya, Belarus ve Polonya’dan geçerek Almanya olacak.

Yeni demiryolu hattı Qingdao için büyük önem taşıyor. Çünkü bu hat uluslararası işbirliğine, altyapının ve ticaret ağının çeşitlendirilmesine  katkıda bulunuyor. Beijing ile Shanghai arasında yer alan Qingdao, aynı zamanda dünya çapında büyük konteyner limanı sayesinde Çin’in Güney Kore ve Japonya ile ticaretinde de kilit bir işlev görüyor.  

LOJİSTİK MERKEZ KONUMU

Öte yandan Mannheim da Avrupa’da değişik trafik akımlarının kesişme noktasında bulunuyor. Yük limanlarının yanı sıra kent, Avrupa’nın en önemli demiryolu aksı olan Rotterdam-Cenova hattı üzerinde yer alıyor. Yeni Qingdao demiryolu hattı, Mannheim’ın da bu bölgede lojistik merkez olarak konumunu güçlendirecek.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.