Son dakika haber oku, Haber oku!

Brittney Griner Rusya’da gözaltına alındı!

0 1

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal ettiği süreçte bir sorun daha çıktı. New York Times’ın haberine göre; Rusya temsilcisi UMMC Ekaterinburg’da oynayan Brittney Griner, Amerika Birleşik Devletleri’ne dönüşü sırasında bagajında uyuşturucu madde bulunduğu gerekçesiyle havalimanında gözaltına alındı.

Tecrübeli basketbolcunun Rusya’dan ayrılmasına izin verilmediği belirtildi. Uyuşturucu taşımacılığıyla suçlanan Amerika Birleşik Devletleri uyruklu sporcunun 10 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacağı iddia edildi.

WNBA’in sezon arası verdiği kış dönemini uzun süredir Rusya’da geçiren Brittney Griner hakkında ABD’deki çeşitli kişi ve kurumlar açıklama yaptı.

Brittney Griner’in menajeri oyuncusunun son durumuyla alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Brittney’in Rusya’daki durumunun farkındayız. Onunla, Rusya’daki hukuki temsilcisiyle, ailesiyle ve takımıyla yakın kontak halindeyiz. Hala devam eden yasal bir süreç olduğu için konuyla alakalı daha fazla bir yorum yapamayız. Ancak onu evine geri getirmek için çalışmalarımızın devam ettiğini söyleyebilirim. Şu andaki birincil önceliğimiz onun mental ve fiziksel sağlığı.”

WNBA’in en önemli oyuncuları arasında gösterilen tecrübeli basketbolcunun uzun süredir formasını giydiği Phoenix Mercury de konu hakkında bir paylaşım yaptı:

“Brittney Griner’ın Rusya’daki durumunu yakından takip ediyoruz. Kendisinin temsilcisiyle, ailesiyle, öte yandan WNBA ve NBA ile sürekli iletişim halindeyiz. Brittney’i seviyoruz ve destekliyoruz. Şu an onun güvenliğinden, mental ve fiziksel sağlığından, ayrıca eve güvenli bir şekilde dönebileceğinden endişe duyuyoruz.”

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki WNBA Oyuncular Sendikası da konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. Sendika, Brittney Griner’i destediklerini belirtti. Oyuncunun durumunun yakından takip edileceği vurgulandı.

ABD uyruklu sporcu hakkındaki iddiaların ne şekilde çözüme kavuşacağı şu an için belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.