Son dakika haber oku, Haber oku!

Bil Gates’in adını sır gibi sakladığı yeni salgın: ‘Çiçek Virüsü’

0 29

2015 yılında dünyanın koronavirüs benzeri bir salgın ile karşı karşıya kalacağını söyleyen ve bu öngörüsü doğru çıkan Bil Gates, şimdi de koronavirüs sonrası dünyanın karşılaşacağı yeni virüs tehdidine dikkat çekti. 

POTEANSİYEL YENİ BİR PANDEMİ

CNBC’den Hadley Gamble’a konuşan Gates, potansiyel yeni bir pandeminin muhtemelen koronavirüs ailesinden farklı bir patojenden kaynaklanacağını söyledi. Gates, ‘Bir salgın daha yaşayacağız. Bir dahaki sefere farklı bir patojen olacak’ dedi.

Dünyayı sarsan bu açıklama sonrası herkes yeni salgının nasıl bir virüsten kaynaklanabileceğini araştırmaya başladı.

BİL GATES’İN SÖZÜNÜ ETTİĞİ YENİ VİRÜS

Bazı uzmanlar Bil Gates’in sözünü ettiği ölümcül virüsün ‘Çiçek Virüsü’ olduğunu iddia ediyor. Çünkü Bil Gates’in bundan iki ay önce verdiği bir özel röportajda bu hastalığın ismini açıklamıştı. Gates, yaptığı açıklamada dünyanın ‘Çiçek Hastalığı’ ile karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulunmuştu.

ÇİÇEK AŞISINA CİDDİ YATIRIM

Bil Gates’in hisselerini devrettiği Gates Vakfı’nın son aylarda ‘Çiçek Aşısı’ için ciddi yatırımlar yaptığına dikkat çekiliyor.

Çiçek Hastalığı yıllar önce dünya üzerinde ciddi sorunlara yol açmış ve yapılan aşılama sonrası dünya üzerinden kaybolmuş bir hastalıktı. Bazı sağlık kuruluşlarının çocuklarda okul çağında yapılan ve kolda iz bırakan çiçek aşısına alternatif MRNA çiçek aşısı üretmeye başladıkları iddia ediliyor.

GATES “BİR SONRAKİ PANDEMİ NASIL ÖNLENİR?” İSİMLİ BİR KİTAP YAZDI

Koronavirüs pandemisini başlamadan yıllar önce bilen Bil Gates, “Bir sonraki pandemi nasıl önlenir?” isimli bir kitap yazdı. Kitapta sıradaki pandemiyi önleme ve komplo teorisyenlerinin kendisini neden hedef aldığına yönelik tespitleri bulunuyor.

KAYNAK: HABER7

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.