Son dakika haber oku, Haber oku!

Başkan Erdoğan’dan BAE mesajı! Dikkat çeken paylaşım!

0 6

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne gerçekleştirdiği iki günlük resmi ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirme paylaştı.

“Kardeş Birleşik Arap Emirlikleri’ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizi hamdolsun, bugün başarıyla tamamladık.” ifadesini kullanan Erdoğan, yaptıkları görüşmelerde ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırımların artırılması konusunda güçlü bir müşterek irade ortaya koyduklarını bildirdi.

Toplam 13 anlaşmaya imza attıklarını kaydeden Erdoğan, “İmzaladığımız anlaşmaların ahdi zeminimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin güvenlik ve istikrarına destek verdiklerini vurgulayan Erdoğan, “Körfez Bölgesi’nin güvenliğini kendi güvenliğimizden ayrı görmüyoruz. İş birliğimizde son dönemde sağlanan ivmeyi muhafaza etmek ve ileriye taşımak konusundaki iradenin karşılıklı olmasından ayrıca memnuniyet duyuyoruz. Ortak çıkarlarımız ve bölgemizin istikbali için bu gayreti, karşılıklı saygı ve güven temelinde sürdürmekte kararlıyız.” açıklamasını yaptı.

TEŞEKKÜR MESAJI

Başkan Erdoğan ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı ve Abu Dabi Veliaht Prensi’ne teşekkür mesajı yayımladı.

Erdoğan açıklamasında, ”Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı ve Dubai Emiri, kıymetli kardeşim Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum’a nazik ev sahipliği için çok teşekkür ediyorum. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki tüm kardeşlerimi muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından Abu Dabi Veliaht Prensi’ne de teşekkür mesajı paylaşan Erdoğan, ”Birleşik Arap Emirlikleri’ne ziyaretimiz boyunca büyük bir muhabbet ve yakınlık gördük. Şahsıma ve heyetime gösterilen nazik ev sahipliğinden dolayı Abu Dabi Veliaht Prensi değerli kardeşim Mohamed bin Zayed Al Nahyan’a şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.