Son dakika haber oku, Haber oku!

Barış Pehlivan ve Can Ataklı’nın skandal Osman Kavala iddiasına cevap

0 12

Korkusuz gazetesi Can Ataklı bugünkü köşe yazısında, Osman Kavala davasına ilişkin kulis bilgisine yer veren Gazeteci Barış Pehlivan’in skandal sözlerine yer verdi.  

“TÜRKIYE’Yİ YÖNETEN GİZLİ KADRODAKİ BİR İSİM”

Pehlivan’in “Başta yazdım: yukarıda”  Kavala ve Gezi konusunda ceza verilmesini en çok isteyen isim Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkan Vekili Mehmet Uçum. Deniyor ki Kavala toplantılarında aksi görüşlere rağmen, Erdoğan’ın sözünü dinlediği kişi de o. Sonuçta, 21 Mart’a bir aydan az kaldı. Yazdığım kötü senaryoların mahkeme salonundan çıkmamasını isterim. Lakin biliyorum ki karar adliyede verilmiyor, hesap “yukarıdan” kesiliyor. Asıl hükmü ise kuşkusuz tarih verecek. “ sözlerine yazısında yer veren Can Ataklı, “Düşünebiliyor musunuz bir tarafta yargı diğer tarafta sarayın bir danışmanı. Daha doğrusu Türkiye’yi yöneten gizli kadrodaki bir isim. Bu kişi istemiyor ve AK Parti genel başkanını da bu konuda etkiliyor. Verilen talimat net; “Kavala daha kalacak içeride. Vah Türkiyem.” yazdı. 

‘KENDİ ÇARPIK ÖZLEMLERİNİZİ BİZLERİN GERÇEĞİ GİBİ SUNMAYIN’

 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, köşe yazısında yer alan skandal ifadelere sosyal medya hesabından paylaştığı, “Türkiye güçlü bir demokrasiye ve hukuk düzenine sahiptir. Yargısı tarafsız ve bağımsızdır. Her kurumun ve kişinin  görevini hukuk belirlemiştir. Bugünün Türkiye’sinde “gizli kadro” yönetimi olmaz. Kendi çarpık özlemlerinizi bizlerin gerçeği gibi sunmayın. Kimseyi kandıramazsınız.” sözleriyle tepki gösterdi.

 

 

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.