Son dakika haber oku, Haber oku!

Bakan Derya Yanık’tan özel açıklamalar

0 12

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ulusal Kanal özel yayınında Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur’un sorularını yanıtlıyor.

Bakan Derya Yanık’ın Ulusal Kanal’a özel açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:

1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla Ulusal Eylem Planları’mızın dördüncüsünü ilan ettik. Bunların her birisi, kadına yönelik şiddetle mücadelede, aile içi şiddetle mücadele başladığımız ve birbirini takip eden süreçler. Dördüncü Ulusal Eylem Planı’mızda da yine öncekileri takip eder şekilde kamuda topyekun seferberlik. Kadına yönelik şiddet ya da aile içi şiddet daha doğrusu bir tarafında toplumsal bir dinamik olan her meselede, paydaşı olan, kamusal ve toplumsal taraflar topyekun bir tavır göstermezlerse başarı oranımız düşük olur. Dolayısıyla kadına yönelik şiddette de kamunun topyekun hem bizim Bakanlık olarak hem diğer paydaş bakanlıklarımızın, kurumlarımızın topyekun bir duruş göstermesi gerekiyor.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede en geniş alana yayılan çalışma yürütüyoruz. Kadına yönelik şiddette, çocuğa yönelik şiddette, ideoloji, siyasal taraf, mahalle olmaz. Herkesin canı yanıyor. Önümüzdeki günlerde Sivil Toplum Vizyon Belgesi’ni açıklayacağız.

TÜRKİYE’NİN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇEKİLMESİ

İstanbul Sözleşmesi çerçeve bir metindi, düzenleyici hükümler içermiyordu. İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmenin bize olumsuz bir yansıması olmadı. Aileyi zayıflatan, yıpratan, hırpalayan her türlü konu ile mücadele ediyoruz.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.